הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
איך-לשמור-על-המחשב

איך לשמור על המחשב? טיפים למתחילים


למה חשוב לשמור על המחשב? כמה טיפים לשמירה על המחשב
אם בעבר מחשב אישי היה פריווילגיה ומעטים היו זוכים לעשות שימוש באחד כזה, הרי שהיום אנו עושים הכול באמצעות המחשב – צורכים מידע, קונים מוצרים ופריטים שאנו צריכים, מתקשרים אחד עם השני באמצעות המיילים והרשתות החברתיות, עובדים ולומדים. היום שלא כמו פעם כל אחד כמעט יכול להרשות לעצמו לקנות מחשב, בין אם הוא נייח או נייד. אם קנינו אחד כזה לאחר שעשינו את כל הבירורים האפשריים והשוואות מחירים, עכשיו כל מה שנשאר לנו הוא לשמור עליו לאורך זמן בכדי שנוכל לעשות בו שימוש לצרכים השונים שלנו.

למה חשוב לשמור על המחשב?

אומנם, היום יש מעבדת מחשבים בראשון לציון, בתל אביב ובכל מקום אחר בארץ שתמיד ניתן לפנות אליה אך אם נשמור על המחשב נוכל להימנע מהוצאות מיותרות. אך למה חשוב כל כך לשמור על המחשב? מעבר לכך שאנו רוצים הוא ישמש אותנו לאורך זמן ויעבוד, אנו גם רוצים שהוא יעבוד במהירות ובאופן חלק. היום השימוש במחשבים הוא כל כך נפוץ ורבים עושים בהם שימוש במהלך היום יום שלהם, כך שהם לא רק צריכים להיות תקינים אלא גם מהירים. אי שמירה על המחשב עלול לפגוע במהירות העבודה שלנו מה שיכול להתבטא במקרים רבים בתפוקת העבודה או הלימודים שלנו. בכל מה שקשור לווירוסים וגניבת מידע החשיבות רבה עוד יותר. היום רובינו מאחסנים במחשב את פרטי כרטיס האשראי, הסיסמה לחשבון הבנק, הסיסמה לאימייל שלנו, תמונות חשובות, כתובות קריטיות ועוד דברים רבים אחרים, והיום בעידן הסייבר כשהתוקפים הולכים ומתרבים, המידע שלנו עלול להיות חשוף לאחרים והם יכולים לעשות בו שימוש לרעה.

כמה טיפים לשמירה על המחשב

  • קניית תיק נגד מכות – מדובר כמובן על המחשב הנייד, הלפטופ. מחשב נייד הולך אתנו לכל מקום ואנו נושאים אותו עם הרצועה על הכתף או עם כתפיות על הגב, והוא עלול לקבל מכות ולהיטלטל עד כדי כך שהוא ייפגע פיזית. הפתרון? פשוט מאוד, תיק איכותי ללפטופ שמתאים לגודלו, עם ריפוד איכותי שישמור עליו עד כמה שניתן מחבלות בעוצמות שונות.
 
  • התקנת אנטי וירוס – כל מחשב שמחובר לאינטרנט חשוף למגוון רחב של סכנות וביניהן וירוסים שונים ותולעים שעלולים לפגוע בו. איך מגינים עליו? מתקינים אנטי וירוס איכותי של חברה מוכרת, כזה שאמור לזהות וירוסים עוד לפני שהם פוגעים במחשב.
 
  • עדכוני אבטחה – קיבלתם התראה ממיקרוסופט על עדכן אבטחה שאתם צריכים לעשות? אל תחכו. עדכוני האבטחה מותאמים לאיומים שמשתנים כל הזמן.
 
  • ניקיון – נשמע אולי בנאלי אבל חשוב מאוד. במחשב יש רכיבים שונים שעלולים להיפגע מאבק. ניקיון שלו אחת לכמה ימים יפחית את הסיכויים שזה יקרה.

תיקון המחשבים

אם יש לכם בעיה בחומרה או בתוכנה ואתם לא אנשי מחשבים, אל תנסו לפתור אותה לבד. פנו למעבדת מחשבים מורשית עם טכנאים מקצועיים ובעלי ניסיון, ומה שתשלמו להם יכול לחסוך לכם לא מעט כסף בטח אל מול האופציה של לעשות את זה לבד. ודאו שאלו אכן אנשי מקצוע ואם יש לכם המלצות מה טוב, וברוב המקרים תוך ימים ספורים תקבלו מחשב שמיש ותקין.


מה דעתך על איך לשמור על המחשב? טיפים למתחילים ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה