הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
אכילה_קשובה

על מגש של כסף


האם אי פעם קיבלתם הגדרה אחת ברורה לאכילה בריאה?! המאמר הבא אינו מתיימר להעניק אחת אבל הוא בהחלט עלול לעשות לכם סדר בבטן
הכל מתחיל בחוסר חיבור לעצמנו. החיוניות והבריאות נובעים ויגיעו מתוך הקשבה פנימית. כשזאת חסרה, נקבל את אפקט כדור השלג ונמצא את עצמנו מלאי תיסכול, אשמה, חוסר אונים ומחלות...
מילה נרדפת ל'פתולוגי' היא 'כפייתי'. קחו לכם כמה רגעים להתבונן בחיים שלכם. נסו לערוך רשימה - מה אני כופה על עצמי?
רגשות מסויימים כלפי סטואציות/אנשים ; אסוציאציות אוטומטיות לגבי מילים/חפצים/אנשים ; דפוסי התנהגות ; הרגלים ; מראה חיצוני ; שפת גוף ; תפיסה עצמית והערכה עצמית ; כעסים והדחקות ; והרשימה כנראה לא נגמרת..

סביב הגוף הפיזי שלנו ובתוכו ישנה אנרגיה המסתדרת בשכבות ומסלולים שונים. האנרגיה אינה שייכת לנו ובאותו זמן היא מרכיבה אותנו. באיזורים מסויימים בהם "חסרה אנרגיה" יוכל להיוצר מעין חור ובאיזור המקביל בגוף הפיזי - תופיע תקלה. (חשוב לציין שהאיזורים אינם בהכרח חופפים מישורית - מיקומית. אלא ייתכן איזור אנרגטי מסויים שאיבר כלשהו (שאינו בהכרח ממוקם לידו) מייצג).
קחו לכם רגעים במשך היום בהם אתם מתבוננים בעצמכם. דמיינו את עצמכם במקום ההרמוני, האידיאלי. במקום שמעל התקלות הנפשיות (ולכן בהכרח מעל התקלות הפיזיות). אם יעלו מחשבות כמו "זה לא מציאותי, אני אפס ותמיד אשאר כזה" תנו להן לחלוף!
עם הזמן העיסוק במקום המתוקן יביא מאליו רפואה בלי צורך להילחם במחלות עצמן שהן בעצם רק תוצאות ולא מקור - תופעות לוואי של הזנחת מערכת היחסים שלי עם עצמי!

ולגבי האוכל בעצמו - תמיד כדאי לקרא וללמוד - מה אני מכניס לגוף? כל אחד יעשה את שיעורי הבית שלו ועד אז אתן כמה טיפים חשובים ועובדות מעניינות:

- קטניות הן מאכל עם פוטנציאל מעולה שאנשים בקושי יודעים לנצל. קטניה היא בעצם זרע וכמו כל זרע - אם לא יתחיל תהליך של הנבטה, הערך התזונתי שלו יהיה חסר משמעות. בעברית - קטניות לא מונבטות מכניסות לגוף את כל מה שהיצרן דואג להציג על העטיפה - אבל הגוף לא סופג כלום! (ובנוסף החדר סופג ריחות שיכולתם לחסוך אף אותם מהאף...) חפשו באינטרנט הסבר / סרטון שמלמד כיצד להנביט. זה קל, מהיר ומתנה לגוף ולאורח החיים.

- פרוקטוז הוא חד סוכר שנמצא בפרות ושהתעשייה המערבית דוחפת לכל מוצר שזז. כשהפרוקטוז ארוז באריזה הטבעית שלו - סיבים תזונתיים - אז החיים תותים. ברגע שהפרוקטוז נתלש באכזריות מהסיבים התזונתיים - הרי לכם רעל טהור שיש ביכולתו לגרום מחלות רבות ובינהם השמנה ( המנגנון של ההורמון שאחראי לסמן לגוף על מצב של שובע נדפק). שימו לב שאתם לא מפריזים באכילת פירות ושהשייקים שלכם נעשים בבלנדר שמאפשר לכם לשתות את הפרי הטחון בשלמותו. אם אפשר, המנעו מאכילת מוצרים המכילים סירופ תירס וכיוצא באלה...

פרגנו לעצמכם! מילים טובות - מה טוב בי ;לאיזו מטרה הגעתי השבוע או החודש ; במה אני גאה בעצמי.
היו בשמחה, ברוגע. אל תרדפו אחרי מטרות בכפייתיות. התעכבו על הטוב, על המצוי, על ההווה. שימו לב לנשימה שלכם מידי פעם. לישיבה ועמידה שלכם. עשו כל דבר שיגרום לכם להיות נוכחים ברגע - להיות במפגש עם עצמכם ועם החיים והעולם. וחייכו-אפילו כשלא מתחשק.יש מספיק מחקרים ותאוריות על האפקט החיובי של חיוך...


מה דעתך על על מגש של כסף ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

ידוע כאכילה קשובה, אכילה בריאה, תזונה נבונה,