הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
ביןהעולמות

בין העולמות


אני אוהבת שאלות, אני אוהבת פילוסופיה, ויותר מכך - אני אוהבת לתהות על קנקנו של העולם עם אנשים שחושבים שונה ממני.
חיפוש שלי אחר אמונה החל לפני כמה שנים, כמו כל יצור אנושי רגיל. מאז ומתמיד אני תוהה על קנקנו של העולם. לפני כשנתיים מצאתי לעצמי את הדרך, שכרגע כמו שזה נראה, זה הגורל שהתוו לי. הנה עובדה חביבה עליי - התנ"ך הגיע לפני האמונה הנוצרית והמוסלמית, רוב החברים שלי יודעים את זה, והם לא חקרו מעבר. אני מאוד אוהבת לקרוא על דתות, אמונות, וזה נושא לדיון מעניין בעיני. רציתי לספר לכם על מיקרה שקרה לי, לא ממזמן למען האמת.

בן הזוג שלי ואני הלכנו לרכוש מזרון. הגענו לחנות מזרונים במרכז, בעקבות קופון שמצאתי.  בחנות הייתה מוכרת חביבה שענתה לנו על כל שאלותינו ולפני שהמשכנו הלאה - היא נתנה לי שקית עם מתנה.  
לא מהרתי לראות מה יש בפנים עד שיצאנו מהמקום. בשקית הייתה ערכת חיזוק ורודה לבת ישראל! וובכן, אני חושבת שאני בת ישראל, אבל לא יהודייה במיוחד. המוכרת הייתה מאוד יהודייה, דתייה בכל רמ"ח איבריה. 
אני רוצה לעשות אתנחתא קטנה ולספר לכם על חזותי - אני לבושה בצורה שמאוד מדגישה את הריחוק שלי מהדת. חולצות (עם מחשוף קטן מידי פעם) ומכנסיים! ויותר מזה, אני אוהבת את הסמלים הקלטיים למיניהם. וובכן, מה גרם לאישה הזו לנסות ולהכניס אותי לדת? סתם חביבות, או הצורך להציל אותי מהשטן? (הוא ואני חברים טובים, הוא מתעלם ממני ואני לא מאמינה בו). 

אוקיי, אז המשכנו בחיינו והלכנו לעוד חנויות. הגורל רצה וחזרנו לחנות הראשונה עם אותה המוכרת, ביצענו את הקנייה. ומה שקרה בחנות נשאר בחנות.
לא.
העולם רצה שנתחיל, או שהיא תתחיל בשיחה על רוחניות. המוכרת המכובדת נכנסה לעולם הדתי "רק" לפני כמה חודשים והיא טענה שהיא עברה את אותו החיפוש הרוחני שאני עברתי. אני לא יודעת איך היא יודעת מה אני עברתי, אבל בסדר, זרמתי איתה בשיחה. למעשה, מה שפתח את השיחה זה תליון הפנטגרם שלי. היא ניסתה להשוותו למגן הדוד שלה "מה זה הכוכב שיש לך שם? זה דומה לכוכב שלי, רק משולש אחד פחות". אני הבנתי שהיא לא טיפשה. לאחר הבעת העיניין באמונות שלי היא הסבירה על עצמה שהיא גם מאוד רוחנית. השיחה הובילה אותה לתת לי עוד שני ספרים ורודים, תהילים וספר לחיזוק האמונה. 

אחד מהדברים שהיא אמרה, שנחרטו לי במוח, היה "איך יכול להיות שהעולם שלנו נוצר, בצורה כל כך מורכבת? הרי בטוח שיש איזשהו תכנון, שדברים לא קרו ביד המקרה...". זה הוביל אותי למחשבה שהרעיונות הללו הם מאוד אנושיים. כדי להבין את העולם שבחוץ, את המורכבות שלו (שוב, הגדרה אנושית), אנחנו באמת צריכים לחשוב מחוץ לספרה. יש הרבה דברים שאנחנו מבינים, אבל, האמנם זה בגלל איזשהו תכנון אלוהי כזה או אחר, או שאנחנו באמת לבד, כנגד כוחות הטבע והמדע? 

אני מנסה לשמור על ראש פתוח. לא, אני לא מאמינה באלוהים, בצורה שאנחנו מגדירים אותו/ה, אבל אני חושבת שאולי כן קיים עוד משהו גדול שאנחנו לא מבינים כל כך. בין אם זה סופר מדעי או סופר רוחני, אני אוהבת לשלב בין העולמות. 

 


מה דעתך על בין העולמות ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

ידוע כחיפוש אחר אמונה אצל בני אדם, דיון אמונה ודת, יהודים דתיים, יהודים חילוניים, המשקל של האמונה אצל בני האדם, אמונה מוחלטת, יהדות, בין העולמות, חיפוש אחר רוחניות