הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
בלי-בושה

בלי בושה


סדרה חדשה שתעלה שבוע הבא בYES משכה את עיני בעקבות באנר באחד מאתרי האינטרנט, נמשכתי, חיכיתי שהקטנה תירדם והתחברתי למחשב כמו לוריד לצפות בפרק הראשון. מה שנראה בהתחלה עוד סדרה סטייל מחוברים, התגלה כמשהו אמתי יותר.

 

 

הסדרה הדוקומנטרית עוסקת בחייהם של שישה בני נוער בגיל 17, כל אחד עם הצרות שלו, כל אחד עם ההורים שלו, כל אחד הסיפור והשריטה שלו. על נער שהוא דראג קווין, על נערה שיוצאת עם גבר בן 41, על נערה בהריון מתקדם ועוד כמה חבר'ה שנגלה עליהם בפרקים הבאים. הם כולם קיצוניים, הם לא נורמה, הם לא הילדים שאני כמתבגרת למדתי איתם בתיכון, או שאולי פשוט שכחתי שפעם כולנו היינו כאלה?

במהלך הצפייה בפרק הראשון כמה וכמה פעמים עברה צמרמורת בגופי, בני הנוער האלה עם כל הצרות שלהם, כל כך הרבה קונפליקטים, זה גיל מרתק שבו כל כך רוצים להיות עצמאיים, כל כך רוצים להוכיח את עצמם, כל כך רוצים להוריד את ההורים שיושבים על העורף ונושפים ונושפים כמה חשובים הם הלימודים. גיל כזה, שלא בא ללכת לבית ספר ואם כבר אז בשביל ההפסקה, שם כולם נפגשים במחששה.

מה הפריע לי? שהם כולם מעשנים. בתור מי שלא מעשנת ולא עישנה מעולם, הלחץ החברתי לא הצליח לפעול עלי בקטע הזה, קשה לי. לא חושבת שצריך להסתיר את העובדה שהם מעשנים אבל האופן בו מציגים את הסיגריה, כחלק מהפריים, כל כך טבעית, פשוט לא מסתדר לי. היכן ההורים בתמונה? היכן החינוך למודעות עצמית ולבריאות? ההורים אומרים שהילדים יעשו מה שטוב להם, זה חינוך חדש, ללא גבולות, הסיגריות הם לא גבול, הילדים יבינו לבד, או שלא. מפריע לי שההורים מעשנים עם הילדים בבית, שזה מקובל ושזה בסדר. כולם הרימו ידיים?

הסצנה הקשה ביותר הייתה עבורי עם הנערה בהריון עם אמא שלה. גרם לי לחשוב, מה עובר לאותה אמא בראש, אני פתאום יכולה להבין אותה לגמרי, אני אמא בעצמי! אמנם בתי עוד קטנה, אבל תחושת הכאב כשהבת שלך רחוקה ממך היא איומה.הלואי ואדע להתמודד עם הבת שלי כשנגיע לגיל המשוגע הזה, הלואי ואדע לא לשפוט אותה ולא להעביר עליה ביקורת, הלואי ואצליח ואהיה שם תמיד בשבילה לתמוך בה, כל כך קל הרי לצפות בסדרה ולהעביר ביקורת על המשתתפים בתכנית.

מה אהבתי בסדרה? את הפתיחות, לבוא ולהגיד, לבוא ולדבר, גם אם לא מסכימים. יש הרבה בושה בסדרה הזו, בני הנוער מודעים אליה אך לא מראים אותה כמשהו שהם מתביישים בו, זו החוסר ביטחון ומצבי הרוח הקיצוניים. אני יודעת, פעם הייתי שם. עד לא מזמן הרגשתי כנערה בעצמי והנה, מבט לאחור וזה היה בעצם כדי כבר מזמן ואני כבר כל כך בסטטוס אחר ונראה שמצב החברה ובני הנוער לא השתנה והוא רק מחמיר.

לסיכום, הפרק הראשון השאיר בי הרבה טעם של עוד, יש פה הרבה מציצנות, הרבה לכלוך מסקרן ועצם העובדה שהוא אמתי גורמת לי לצפות לפרק הבאה כמעט בכסיסת ציפורניים. ומה עצוב? שהכול כאן אמת, גם אם העריכה מקצינה, בטן של נערה בת 17 בחודש שביעי קשה להסתיר.

 

קישור לאתר של YES לצפיה בפרק הראשון

http://yes.walla.co.il/?w=1/10066/1799490

מאמר זה טרם דורגמרתקמענייןנחמדסבירגרוע


מה דעתך על בלי בושה ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה
מאת גיא-ל ב 13/08/2014 13:08 ( הפרופיל שלי ) מספר הערות קטנות: א) אם "בלי בושה" זהו שם הסדרה, אז עלייך לכתוב "בלי בושה - סדרה", וזאת משום זהשם מעביר את המסר הראשוני במאמר, כך שניתן כבר לצפות לנזיפה יותר מאשר סדרה. ב) במאמר השתמשת באמצעים רטוריים, כגון שאילת שאלה עליה את עונה. אז אני חושב שהיית צריכה להתחיל את המשפט " אני אהבתי", "לי הפריע ש...", זה יותר מתאים לאנציקלופדיה. חוץ מהערות לעיל, מאמר מעורר השראה. גיא לוי. תגובה לתגובה

ידוע כסדרת טלביזיה,בלי בושה,סדרות של יס,YES,סדרת טלויזיה,דוקומנטריה,בני נוער בטלוויזיה,