הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
הדרקונים_מאיי_קומודו

הדרקונים מאיי קומודו


דרקוני קומודו
דרקון הקומודו (כוח קומודו\כוח ענק) הוא הלטאה הגדולה ביותר בעולם. הוא חי על האי קומודו- אי קטן מתוך קבוצת האיים הגדולה ביותר בעולם, כ-17,504 איים המרכיבים את אינדונזיה.
דרקוני הקומודו התגלו לראשונה לפני 100 שנה ע"י קצין צי הולנדי. הוא מיהר לצוד לטאה אחת ושלח את עורה לאירופה. 15 שנה מאוחר יותר יצאה משלחת מארצות הברית על מנת לצוד את הדרקונים. הם צדו כמה לטאות ולקחו אותם בעודם בחיים לגני החיות בניו-יורק. מנהיג המשלחת, וויליאם דאגלס ברדן, היה זה שקרא ללטאות "דרקוני קומודו" ושם זה גרם לעשרות אלפי אנשים לבוא לקומודו לחפשה. 
אורכו של הדרקון יכול להגיע עד לכ-3 מטרים ומשקלו עשוי להגיע לכ-70 קילוגרם! לא מעט בשביל לטאה. נקבת הדרקון מטילה את הבייצים בבורות שחפרה בקרקע. הדרקונים שבוקעים מבלים את תחילת דרכם על עצים, שעליהם הם מוגנים מטורפים וסכנות, ובבגרותם מתהלכים על הקרקע לחיפוש מזון.
דרקון קומודו צעיר
דרקוני קומודו הם לטאות טורפות, אך גם אם יימצאו נבלה הם ישארו בסביבת ויאכלו ממנה במשך שבועות, אפילו אם הבשר רקוב. הלטאות צדות במארב ומצליפות בטרף עם זנבן האדיר על מנת להמם אותו ולאחר מכן נושכות את רגליו, ובולעות אותו. עד לפני 30 שנה חשבו החוקרים שברוק של הדרקונים חיידקים מסוכנים שפוגעים בטרף. אולם מחקרים כיום מראים שהחיידקים ברוק של הלטאות אינם שונים מהחיידקים ברוק של טורפים אחרים ואינם פוגעים בטרף. חוקרים אחדים אף חשבו פעם שלדרקונים יש ארס אחרי שגילו אצלם בלוטות שמייצרות רעלים חלשים, אבל הם אינם מספיקים בכדי לשתק את הטרף או לפגוע בו בצורה משמעותית, ועד היום לא הוכח תפקידן האמיתי של הבלוטות הללו. 
לדרקוני קומודו כישורי שחייה טובים אך הם שוחים בעיקר על מנת לעבור מאי לאי עקב מחסור במזון או בשביל להימלט מטורפים.
דרקוני קומודו אוכלים טרף שצדו

קיימות אגדות ומיתוסים רבים אודות דרקונים מעופפים ורושפי אש. אבל כמו שראיתם, דרקונים- קיימים במציאות!
מאמר זה טרם דורגמרתקמענייןנחמדסבירגרוע


מה דעתך על הדרקונים מאיי קומודו ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

ידוע כדרקונים, קומודו, אינדונזיה, לטאה, כוח
נכתב ע"י Kirito87
בתאריך: 25/12/2015
קיריטו בן 51

8 מאמרים | 20319 כניסות
דירוג המאמר
59%
 השארת תֶּשֶׁר לKirito87
באת, ראית, התעלמת?
נהנתם? נשמח לקבל לייק מכם!