הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
התיישבות_יהודית

התיישבויות יהודיות בשטחים כקו הגנה קדמי


חשיבות ההתיישבויות היהודיות בשטחים כקו הגנה קדמי החוצץ בין פיגועי היומיום בשטחים לפנים מדינת ישראל.
רבים מאיתנו אינם מבינים לגמרי את חשיבות ההתישבות היהודית בשטחים ואף מכנים אותה כ"התנחלות", מושג שמוריד מערך ההתיישבות.

כיום בשטחים, (יהודה ושומרון) מדי יום מחבלים פלסטיניים מבצעים פיגועים כגון: בקבוקי תבערה, זריקת אבנים, הנחת סלעים על כבישים ראשיים ועוד. אירועים אלו אינם מתוקשרים ואינם זוכים לתשומת לב מהתקשורת בארץ ועל אחת כמה וכמה מתקשורת בין לאומית, ולפי כך אין האזרח הפשוט מפנים הארץ יכול להבין לעומק את חיי המתיישבים בשטחים ולהבין את חשיבותם שבאה לידי ביטוי בכמה נקודות מרכזיות.

טופוגרפיה, ההתיישבויות היהודיות יוצרות מעין רצף בנוי החוץ בין כפרים פלסטיניים לבין עורף ישראל המשמעות היא קושי בחדירת מפגעים לעורף מדינת ישראל ולערים מרכזיות, הקרבה לאותם כפרים יוצרת "מטרה קלה" לאותם המפגעים והודפת את פיגועי היומיום הנ"ל.

אופי המתיישבים, רובם דתיים לאומיים המבינים את המפה הפוליטית ובסופו של יום מנסים לשמור על הטריטוריה שלהם, אותה אוכלוסיה איננה מתערבבת עם פלסטיניים ואף יוצרת מעין הרתעה שהיא פועל יוצא של הרצון לשמירה על הטריטוריה שלהם ובכך גורמת לאותו מפגע לחשוב לפני תכנון או ביצוע של פיגוע,(לעיטים נקודה זאת גם מדרבנת הוצאת פיגועים אך כפי שצויין בסעיף קודם טופוגרפית סיכויי הפיגוע להגיע לעורף קטנים).

כלכלה, ההתיישבות בשטחים מורידה את מחסור מקומות העבודה במרכזי הארץ ואף מפתחת ענפים יחודיים בהתיישבויות אלו, בנוסף לכך נשמרת רמת התיירות בכך שהפיגועים אינם מתרחשים במרכזי הערים(באופן יומיומי כמובן).

בכדי להבין לעומק את החשיבות וכדי לגבש דעה אמיתית ואובייקטיבית עד כמה שניתן כדאי לבקר באחת מההתיישבויות הללו(הישוב היהודי בחברון, קריית ארבע, מבוא נתן, עלי) ולהתנתק לרגע מהתקשורת ומהפוליטיקה ולהסתכל על המשך הקיום של העם היהודי במדינת ישראל בצורה הגיונית וראציונלית ולהבין שאנחנו לעצמנו ולא ניתן לסמוך על מדינות "ידידות" ולזכור שעד לפני קצת יותר מ60 שנה גם לא רצו בקיומנו ואל נא להתבלבל גם היום לא רוצים, רק אנו נוכל לשמר את הצביון היהודי בעזרת הביטחון והתרומה הגדולה של ההתישבות היהודית בשטחים.
מאמר זה טרם דורגמרתקמענייןנחמדסבירגרוע


מה דעתך על התיישבויות יהודיות בשטחים כקו הגנה קדמי ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

ידוע כהתנחלויות, פוליטיקה, תקשורת, פלסטיניים, דתיים, התיישבות יהודית, ציונות, יהודים, ישראל, יהודה ושומרון.