הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
חצי_הכוס_-_דאגות_החיים

חצי הכוס המלאה - האמנם?


מי מאיתנו אינו דואג?,דאגות פרנסה, בריאות, משפחה, שלום, ושאר ירקות. האם יתכן פתרון לדאגות החיים? ואם כן מהו? על כך ועוד במאמר שלפנינו.
אחד האוייבים הגדולים לאדם, אם לא הגדול שבכולם, היא הדאגה, חיינו מלאים בדאגות, דאגות פרנסה, בריאות, משפחה, שלום, ושאר ירקות.
זה לא סוד שמצב גופו של האדם, ולא רק מצב נפשו, מושפע בעיקר מרגשותיו, אדם שאינו מצליח לרסן את דאגותיו מושך על עצמו חלאים מחולאים שונים, עייפות, התרופפות עצבים עד כדי התמוטטותם, כיב קיבה, אלרגיות, ועוד אין ספור של מחלות, אפילו שפעת עונתית תושפע ממצב הרוח של האדם הסובל ממנה.
האם תיתכן איזו שהיא דרך שתוליך אותנו אל אופק חדש, אופק רגוע וורוד, כמו חייו של אדם הראשון בגן העדן, כנראה שכן.
מאז ומעולם שמענו את הקלישאה 'הסתכל על חצי הכוס המלאה', הגישה כמובן חיובית אבל לדעתי אינה מספיקה, ההתבוננות על חצי הכוס המלאה היא ההכרה בחסר של מחצית הכוס, והאם כך הם פני הדברים האם חסרים אנו את חצי הדברים הנצרכים לנו, מסתבר שלא.
שופנהאואר אמר פעם: 'לעיתים רחוקות אנו חושבים על מה שיש לנו, אבל תמיד אנו חושבים על מה שאין לנו', גם בתלמוד אנחנו מוצאים אימרה דומה: 'אין אדם מת וחצי תאוותו בידו יש לו מנה רוצה מאתיים', ההתמקדות בחסר, אם כן, היא הנותנת לו מקום בראש, גם אם תשעים אחוז מהכוס יהיו מלאים, ואולי אף יותר, אנחנו נראה כאן חצי כוס מלאה, ואולי אף פחות.
דייל קרנגי בספרו הנפלא אל דאגה מביא את סיפורו הנוגע ללב של הרולד אבוט ממיזורי, הסיפור שמנע ממנו את הדאגה, לעולם.
בשנת 1934 אחרי שנסגרה חנות המכולת אותה ניהל במשך שנתיים, ואחרי שצבר חובות אותם נאלץ לשלם במשך שבע שנים, פסע הרולד במורד רחוב דאוורטי מערב בווב סיטי לעבר בנק הסוחרים והכורים ללוות כסף כדי שיוכל לנסוע לקנזס סיטי ולחפש שם עבודה, ראשו היה סחרחר עליו והוא הרגיש מרוקן, ללא מוטיבציה וללא אנרגיה, כאשר לפתע התקדם לקראתו אדם חסר רגליים, הוא ישב על משטח עץ עם גלגלים ודחף את עצמו בעזרת מקלות עץ שהחזיק בידיו, כשנפגשו עיניהם של השניים, פנה אליו אותו אדם ובירך אותו בחיוך: 'בוקר טוב, אדוני, איזה בוקר נפלא, לא?'
שניות חלפו, כשלאחריהם חש לפתע הרולד בושה לנוכח רחמיו העצמיים, 'אם יכול הוא להיות כה מאושר ועליז ללא רגליים, ודאי יכול גם אני לחוש כך' חשב לעצמו, הבטחון שב אליו והוא ניגש לבנק בצעדים קלילים, ובעוד שתוכניתו המקורית היתה לבקש מאה דולר הלוואה כדי לנסות ולהשיג עבודה, ביקש עתה הרולד מאתיים דולר הלוואה כדי להשיג עבודה, ומה אתם חושבים? הוא קיבל גם את ההלוואה וגם את העבודה.
על הראי בחדר האמבטיה שלו כתב 'הייתי עצוב כי לא היו לי נעליים, עד שפגשתי ברחוב אדם שלא היו לו רגליים".
אז אולי, אולי הגיע הזמן, שבמקום לעמוד ולהסתכל על חצי הכוס המלאה, נעמוד ונסתכל על כוס החייים הגדושה לה במשקה מוגז ותוסס, ונראה את דאגות החיים בפרופורציה כמו איזו בועת אויר קטנה המשתחררת לה ממעמקי הכוס ומתפוצצת לה חרש על שפתו.


מה דעתך על חצי הכוס המלאה - האמנם? ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה
מאת רינוש ב 06/01/2016 00:25מאמר איכותי ביותר! שווה קריאה! מדבר על הפן חשוב בהיבט חיים החיובי-בצורה מקורית ונכנסת אל הלבתגובה לתגובה

ידוע כאיך להיפטר מדאגה, דאגות החיים, צרות, חיפוש עבודה, פרנסה,