הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
כביסה

כביסה – לחשב מסלול מחדש!!!


אחרי שנים של נישואים וניסויים; ועם אהבה מיוחדת לכל מה שקשור לכביסה, אני שמחה לחלוק עמכם את המסקנות שהגעתי אליהן בכל הקשור להררי הכביסה (אם יש לכם כאלה בבית...)
ראשית ולחלק הכי קשה בכל הכביסה, זה כמובן:
מיון הכביסה
אני רוצה להכניס כביסה למכונה בבוקר לפני שאני יוצאת לעבודה, אבל אז אני רואה שזה לוקח זמן כי צריך קודם למיין את הכביסה, לכן הגעתי למסקנה שעדיף וכדאי שהכביסה תכנס לסל כבר ממוינת.
חיפשתי שלושה סלים, כשסל אחד בצבע לבן - לכביסה לבנה, סל שני בצבע שחור או כחול - לכביסה כהה והסל השלישי בצבע בהיר כמו צהוב, אדום, ירוק  - לכביסה הצבעונית וסל נוסף למגבות.
את סלי הכביסה המדהימים הללו, מצאתי ב  http://s.click.aliexpress.com/e/LKZfBXx


סל שחור לכביסה כהה, סל אדום לכביסה צבעונית, סל לבן לכביסה לבנה וסל אפור למגבות - מושלם!!! 

תאמינו או לא, הילדים נהנים מהחלק הכי קשה עבורנו - המיון, אם כל ילד ממיין את הבגדים שלו, זה לוקח לו פחות מדקה, זה העזרה הקטנה שלהם, שבשבילנו היא ענקית וחוסכת לנו המון זמן ואנרגיה.

כשהחלק הקשה טופל והכביסה ממוינת, אני יכולה בבוקר בשתי דקות להפעיל מכונה ולצאת לעבודה, (למה שרק אני אלך לעבוד, שגם היא תעבוד) בצהרים אני תולה את המכונה שהפעלתי בבוקר ומפעילה עוד מכונה, בערב לפני השינה, אני תולה את המכונה שהפעלתי בצהרים ומפעילה עוד מכונה (אני בדרך כלל מפעילה בלילה מכונה של מגבות, המגבות לא יתקמטו אם לא אתלה אותם מיד), אני הולכת לישון והמכונה מתחילה לעבוד (טוב מהצהרים היא ישנה...).

כביסה לבנה
במשך שנים, הייתי מנסה חומרים מסוגים שונים על מנת לטפל בכביסה הלבנה, אני זוכרת את עצמי עושה קניות ומכניסה כל פעם חומר אחר לכביסה לבנה ומצפה לכביסה לבנה בוהקת וכל פעם הייתי מתאכזבת מחדש, עד שאחותי שאלה אותי "ניסית את אבקת הכביסה של אריאל"? האמת שלא, אני חיפשתי חומרים, לא חשבתי למצוא את התשובה באבקת כביסה, באותו שבוע קניתי, הפעלתי מכונה של חולצות לבנות, שביניהם חולצות שכבר חשבתי לזרוק כי הן לא היו לבנות בכלל, כשהמכונה הסתיימה, הוצאתי מהמכונה חולצות לבנות בוהקות, פשוט לא האמנתי שזה קורה לי, זה באמת מומלץ ובחום.
אני מפעילה מכונה לבנה על 60 מעלות.

מרכך כביסה
קראתי ושמעתי לא פעם, שמרכך הכביסה הורס את הבגדים בשימוש מתמשך, מנגד קראתי על התכונות הטובות של החומץ שחוץ מזה שהוא טבעי ובלי כימיקלים, הוא שומר על הצבע של הבגד ומנטרל ריחות רעים, לא יכולתי לוותר על הריח של מרכך הכביסה שאני כל כך אוהבת ולא על הטוב שהחומץ מבקש להעניק, הגעתי עם החומץ ומרכך הכביסה לפשרה – חצי חצי... ואני מרוצה מאוד, נראה לי שזה שילוב מושלם, במיוחד במכונה של מגבות ראיתי את ההבדל, יותר נכון - הרגשתי, המגבות יוצאות יותר רכות ויותר ריחניות.

כביסה צבעונית
אני מכניסה את הבגדים הפוכים למכונה (התפרים בחוץ), מניסיוני הבגדים שורדים יותר זמן והם פחות דוהים, אם אני תולה את הכביסה הצבעונית בשמש אני גם תולה אותם הפוכים, אבל אם אני תולה בבית, אני הופכת את הבגדים בחזרה, כך הקיפול נעשה יותר קל.
אני מפעילה מכונה צבעונית ב 40 מעלות ומכונה כהה ב 30 מעלות.

שלושה טיפים חשובים שלמדתי במשך השנים:
  1. לא משנה איזה כביסה הכנסתי למכונת הכביסה - לא למלא את המכונה ב100%, אלא ב 80% וכביסה לבנה ב 70% בלבד, הכביסה יוצאת יותר נקייה, יותר ריחנית, יותר מאווררת, פחות מקומטת ומכונת הכביסה מחזיקה יותר זמן מעמד ולא נשחקת מהר.
  2. לרוקן את הכיסים מחפצים, לא פעם מצאתי ברגים, צבעים וכו, דברים שיכולים להרוס את המכונה.
  3. כדי שהכביסה לא תתקמט מהרגע שהורדתי את הכביסה ועד הרגע שקיפלתי, אני מקפלת ישר מהחבל, אני לא מורידה כביסה אם אני לא מתכוונת לקפל אותה מיד, ספה מלאה בכביסה, נכון שזה מריח טוב אפילו משכר, אבל זה לא נראה טוב.
זהו, נראה לי שכבר סיימנו עם הכביסה, עכשיו אפשר לשבת על הספה רגל על רגל ולקפל אותה.. ☺
אה.. רגע, מצאתי עוד משהו שיכול להפוך את קיפול הכביסה לחוויה, אפילו הילדים ישמחו להוציא תחת ידם ערימה של בגדים מקופלים.את הטוב הזה מצאתי ב   http://s.click.aliexpress.com/e/bF50wvgl. וזה מגיע בשתי מידות לילדים ולמבוגרים.
המון הצלחות וחולצות מקופלות ☺
מאמר זה טרם דורגמרתקמענייןנחמדסבירגרוע


מה דעתך על כביסה – לחשב מסלול מחדש!!! ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

ידוע כמה עושים עם ערימות הכביסה, איך אפשר לעשות כביסה לבנה, איך ממיינים את הבגדים, איך מכבסים מגבות, איך עושים סדר עם הכביסה, חולצות לבנות, מגבות רכות, לקפל כביסה, כביסה ריחנית, מרכך כביסה