הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
מוזיקה-מזרחית

מי אמר מוזיקה מזרחית ?!


שמעתם את השילוב החדש של עומר אדם וליאור נרקיס?! זה ממש לא מוזיקה מזרחית!!! טוב אולי רק הקצב מזרחי אבל בביט ממש גבוה. ומה זה בכלל מוזיקה מזרחית? ולמה קוראים לה ככה?
למי שלא ממש חובב מוזיקה על כל גווניה ועל כל צבעיה ולא ממש פתוח לצלילים מחודשים שפחות עושים לו את זה, זה לא הפוסט בשבילו ובאמת שאני לא נעלב, הוא או היא יכולים לעבור למאמר הבא. אבל מי שכן אוהב מוזיקה יכול להקדיש כמה דקות לנסות להבין מה שאני כבר ממזמן הבנתי לגבי כל הז'אנר החדש הזה שנקרא מוזיקה מזרחית קצבית / שמחה / מקפיצה וכו'.

אז ככה, השיר שגרם לי להעלות על הכתב את הנושא הוא השיר הזה מהפכה של שמחה של עומר אדם וליאור נרקיס ואיך אני אגיד את זה הוא לא כזה מזרחי כמו שאתם חושבים, סתם לדוגמא אם היינו מתרגמים את המילים לאנגלית כולכם הייתם מסכימים שזהו עוד שיר פופ חדש, אז כדי שלא תתבלבלו כאשר אתם שומעים את השיר הזה הגיעו המילים שיסבירו לכם במדויק למה אתם מאזינים ומה זה השיר הזה שגורם לכם לרצות לקום ולרקוד מבלי שהתכוונתם לכך.

טוב אז באמת ספק שמוזיקה מזרחית עושה שמייח גם באירועים של כאלו שזה לא ממש ספל התה שלהם אם אתם מבינים למה אני מתכוון. אין מה לעשות עם זה ולדעתי גם לא צריך לעשות כלום עם המגמה הזאת שמתחזקת כל יום לכיוון הזמר המזרחי כביכול, טוב לא בדיוק מזרחי מזרחי, יותר מזרחי מתקדם כזה שמשלב ביטים מהירים, סקראצ'ים ומלודיה חשמלית לחלוטין, אתם בהחלט יכולים לחשוב שזה מוזיקה אלקטרונית של מועדוני טכנו או האוס או כל ז'אנר אחר שנמצא בסקלה הזאת של מוזיקה ממוחשבת. אבל זוהי המוזיקה החדשה שבה מפיקים להיטים מקפיצים כמו במטה קסם בלי מאמץ מיוחד. חוץ מכתיבת המילים שבואו נודה על האמת היא לא הכתיבה הכי עמוקה וחוץ מהמוזיקה שגם פה צריך לומר את האמת די דומה לשיר הקודם ולזה שיבוא אחריו, אולי רק שינויים מינוריים קטנים שרק בעלי אוזן עדינה במיוחד יכולים לשים לב אליהם מרגישים בשינוי.

בקיצור זה לא מוזיקה מזרחית כמו שאתם מכירים ואוהבים עם כלי נגינה אמיתיים ועם זמרים ששרים ביחד עם הלהקה ולא מדביקים את המילים שהוקלטו מראש באולפן. המוזיקה הזאת שאני מדבר עליה שנקראת מזרחית כי ככה יצא, לא באמת חשבו על זה. המקור האמיתי הוא בעיקר מעיראק ומפרס ששם נמצאו לראשונה כלים מיוחדים כמו הקאנון והעוד ואליהם הצטרפה גם הדרבוקה ככלי הקשה המפיק צליל עמוק יותר מאשר התוף שמוכר עוד מימי הביניים. אני לא רוצה להיכנס יותר מדי להיסטוריה של הכלים האלו כי אפשר להיבלע בתחום הזה לאורך זמן. אני רוצה להתרכז בנקודה שחשובה לנו היום ומשפיעה על כולנו, אנחנו מדברים על מוזיקה, תחום נרחב שנוגע בכל האוכלוסייה. המוזיקה באשר היא גורמת לשמחה ולאושר ומשמשת כמקרב בין בני אדם החולקים את אותו מרחב ווקלי. סתם לשם ניסוי קטן שלא יגזול מכם דבר רק אולי יצליח לשנות את דעתכם על סוגי מוזיקה אחרים ממה שאתם רגילים, בפעם הבאה שאתם נמצאים באירוע או סתם מחליפים תחנות ברדיו ומשמעים ברקע מוזיקה "מזרחית" נסו לרגע להבין אותה ולא להיכנס לעומק ולחפור למה התכוון המשורר... כי לא תמצאו כלום.

רק הסתכלו סביבכם על האנשים (במקרה של אירוע) שלא ממש מייחסים חשיבות למוזיקה אלא סתם נהנים מהצלילים הבוקעים מהרמקולים ועוטפים את כולם באושר. אם אתם ברכב ונפלתם על שיר כזה חכו שניה תנו צ'אנס, היפתחו לז'אנרים אחרים זה דווקא יכול להיות מצחיק ומשעשע עבורכם.
מה דעתך על מי אמר מוזיקה מזרחית ?! ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

ידוע כמוזיקה מזרחית, מוזיקה,