הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
נוף_צוקים

נוף צוקים -חופשה חלומית במדבר


כמה מילים על חופשה קצרה בערבה, בדרך לאילת במקום שכמעט אין בו כלום חיכו לנו הצימרים המפנקים של נוף צוקים שהשאירו לנו הרבה טעם של עוד.
אוגוסט, התקופה הזו של השנה שאני מפתחת עור של פילים ואומרת לעצמי כל בוקר "את מסוגלת!".
בתור אמא לשתי בנות אוגוסט הוא לא החבר הכי טוב שלי מבחינת עבודה, בקשת חופשה,הרבה העדרויות מהמשרד וחודש ארוך במיוחד (שמתם לב שיש בו 31 יום?) שלבנות אין מסגרות והחום בחוץ לא עושה נעים במיוחד. כן, גם אני חלק מהקללה הזו שנקראת החופש הגדול. 

מה עושים עם הילדים? אני שואלת את עצמי כמעט כל יום כבר חודש מראש, מכינה תכניות ומנסה להערך בצורה הכי טובה שיכולה להיות, יש לא מעט ימים למלא. בהשוואה לשנה שעברה הפעם אין מלחמה ואין תירוץ להתקע בבית, אין ספק שהדרך הכי נעימה להעביר את אוגוסט היא חופשה מחוץ לבית. כואב בכיס אבל אם זה המחיר להעביר את הזמן? 

ההתלבטות לאן ליסוע איננה חדשה שלי וכשבין תוצאות החיפוש עצרתי על "נוף צוקים" התחלתי לתהות, נופש במדבר, יכולה להיות חוויה מדהימה, "אבל חם!!" לחשה לי הקולגה בעבודה "אבל יפה שם" אני אומרת וממשיכה להציץ בתמונות ומבינה שזה כבר חלחל, אני רוצה ליסוע למדבר עם הבנות. 
מה יגיד הבעל?  והמשפט "כשאת צודקת את צודקת" שיחק אצלו יפה הפעם, אני צודקת, אני מחליטה והוא נגרר אחרי, הכל כדי שאהיה מרוצה, לא מספיק אוגוסט קרב הבעל עדין רוצה אישה שפויה ונותן לי להחליט ולשאת בתוצאות.

את ההזמנה ביצעתי כמה שבועות מראש ומידי פעם הצצתי בתמונות של המקום, תוהה האם התמונות משקפות את המציאות?

ביום של התאריך המיוחל ההתרגשות היתה רבה, גל חום,אוגוסט ושתי בנות שצועקות לנו באוטו "נו,מתי נגיע" "איפה אנחנו" "זה עוד הרבה?" ועוד ועוד... שעתיים וחצי נסיעה מהמרכז לא הולכים ברגל.
עצרנו בדרך לאטרקציה נחמדה וגיליתי מחדש את בירת הנגב באר שבע, ביקרנו במוזיאון "לונדע" שהנעים את זמננו במיזוג הקריר. הבנות נהנו מהמתקנים השונים ואנחנו חקרנו ביחד איתם גילויים חדשים, על מדע, חיות ואת עולם הרגשות.

קצת אחרי עין יהב, הגענו לנוף צוקים. פגש אותנו בחור נחמד שעזר לנו עם התיקים והציג לנו את היחידה שלנו שצפתה אל נוף משוגע. בעוד הבחור מסביר על השלט של המזגן ואיך מפעילים את הג'קוזי השתדלתי להקשיב אבל המחשבות כבר הורידו הילוך ומודה שלא הייתי בריכוז, שקעתי בשלווה.

ובכל זאת, בכמה מילים על היחידה, חדר שינה נפרד והבנות ישנו בסלון, מטבח מאובזר ואפילו בירה תוצרת מקומית חיכתה לנו במקרר. בחדר האמבטיה חיכו לנו חלוקים מפנקים ובסלון היתה גם פינת משחקים וספרים. משעמם? ממש לא! נראה שחשבו כאן על הכל והנוף הוא רק הבונוס.

אולי כי המקום באמת שומם, אולי כי נראה שרק אנחנו היחידים שהינו שם באותו רגע .. אולי ואולי אולי... הבנו שחבל שהגענו רק לשני לילות ושיש לנו הרבה מה לעשות בין כל הכלום הזה סביב.

התחלנו בבריכה, היתה כבר שעת אחהצ והשמש כבר לא קפחה כל כך על ראשינו. הבנות נהנו מהמים הנעימים, הנוף העוצר נשימה ליווה אותנו ועשינו את מה שאמורים לעשות בנופש - בטלה אחת גדולה!
אחרי השקיעה נגשנו לפינת המנגל שהיתה במקום עם בשרים שהבאנו מהבית, ארוחת הערב מיידית טעימה יותר כשנושבת רוח נעימה ונוף עוצר נשימה.

למרות החששות מה נעשה במדבר עם הבנות הן נהנו מכל רגע, הן נהנו יחד אתנו מהנוף ורק כשהשכבנו אותן לישון הן נרדמו מיד, ידענו שעשינו משהו טוב.
בזכות המטבח המאובזר בבוקר למחרת הכנו לעצמנו ארוחת בוקר טעימה ומזינה, ממש כמו בבית.ובכל זאת, אנחנו באוגוסט במדבר ואי אפשר להיות זמן רב בבריכה בלי שהשמש תאכל אותנו, כנראה בדיוק בשביל זה בעלי המקום בנו את יחידות הג'קוזי במרפסת של כל צימר, הבנות הפכן את הג'קוזי לבריכה קטנה ואנחנו נהנו מקצת נחת ועוד שלווה.

לא באמת כל כך שומם במדבר ויש גם אטרקציות, נהנו לבקר בתיבת נוח בחוות האנטילופות ולהציץ על החיות ממש מקרוב. לקראת ראש השנה קיבלנו שיעור נהדר על מקור השופר....בנוף צוקים בילינו סוף שבוע נהדר, בין הבריכה לג'קוזי לרביצה במרכז הכינוס, הבנות ואנחנו לא היינו זקוקים לכלום, שמחנו על העובדה שיצאנו לחופשה באוגוסט והבריכה היתה כמעט כולה לרשותינו, לא עמדנו בתור לשום אטרקציה משוגעת, קצת שלווה ורוגע. אנחנו והערבה.ביום העזיבה לכולנו נצבט קצת הלב, הילדות לא רצו לחזור הביתה ואנחנו היינו שמחים להשאר עוד יום, השגרה חיכתה לנו ממש מעבר לפינה עם הכנות לכיתה א' לגדולה ומעבר לגן טרום טרום חובה עבור הקטנה.
נעים לחזור הביתה אחרי חופשה מעולה.

נוף צוקים, היה חלומי. 

 
מאמר זה טרם דורגמרתקמענייןנחמדסבירגרוע


מה דעתך על נוף צוקים -חופשה חלומית במדבר ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

ידוע כנוף צוקים,צוקים,נופש במדבר,אוגוסט,קצרה, בירה ערבה,נופש,חופשה במדבר,חוות אנטילופות,עין יהב,מה עושים באוגוסט,חופשה באוגוסט עם הילדים