הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
נספרסו

נספרסו - היתרונות והחסרונות


איכות ותחושת הנאה ממותג יוקרתי, חוויה של בית קפה בלי לצאת מהבית.
מערכת היחסים שלי עם נספרסו החלה ביום הולדתי האחרון כאשר קיבלתי מבעלי מתנת יום הולדת מפנקת והיא מכונת קפה של נספרסו. דגם הU  קל  במיוחד להפעלה ואינו דורש כל מאמץ הופכים את חוויית הקפה למהנה יותר. רק לבחור את הקפסולה, את כמות המים והקפה בדרך. גם המקציף של נספרסו נהדר ותוך פחות מדקה וחצי יש לי קפה הפוך מוקצף בדיוק כמו שאני אוהבת.

אם בעבר הייתי מבקשת מבעלי שיכין לי קפה, עם כניסת נספרסו לביתנו, מאז אף אחד כבר לא צריך להתאמץ מלבד לשטוף את המקציף חלב מיד לאחר סיום השימוש.

ובכל זאת מה הסיפור של נספרסו? לטוב ולרע?
לטוב? הקפסולות.
לא צריך למדוד כמות קפה, מספיק לבחור את הקפסולה שמגיעה עם כמות קפה מדודה ומדויקת אטומה היטב ועשויה אלומיניום כך שכל הארומה נשמרת. הנוחות. לא צריך לרוקן ולדאוג לנקות את המכונה מיד לאחר כל הכנת קפה והקפסולות מתרוקנות למיכל מיוחד שיכול להכיל עד 10 קפסולות.נוח. בנוסף הקפסולות מעוצבות בצבעים מושכים ומגרים את העין, ברגע שמתחילים, אי אפשר להפסיק.
 
הטעם?
לנספרסו מבחר עשיר של 17 סוגי קפסולות מה שמבטיח שכל אחד יוכל למצוא לעצמו את טעם הקפה המועדף עליו. מבין הקפסולות הידועות והאהובות הן הקפסולה הסגולה,ארפג'יו, האפורה רומא שידועה בטעמה הקלאסי שמזכיר את ההפוך בבתי הקפה, למי שלא אוהב את הקפה חזק במיוחד הקפסולה הזהובה,וולטו בהחלט תעשה את העבודה. נספרסו חשבו על כולם, מי שאוהב את הקפה שלו חזק, חלש ובאמצע וישנה אפילו סדרה שלמה של נטול קפאין בדרגות חוזק שונות, להרגיש עם ובפועל להיות בלי. ישנן גם סדרות טעמים במיוחדות דורגמת קפסולת הערביקה בעלת הטעם הייחודי שאישית לא אהבתי אך בסבב מכריי ציינו כי זו הקפסולה האהובה עליהם.

נספרסו מעניקה חווית קפה. בחירת הקפסולה, הקצפת החלב שבשונה ממכונות משוכללות יותר, הפעולה היא פשוטה ובכל זאת יוצרת חוויה אינטימית בהכנת הקפה. ההתאמה האישית היא בסך הכל בבחירת הקפסולה.

יש גם חסרונות?
יש. הקפסולות של נספרסו לא זולות. מעבר למחיר של המכונה שעומד סביב האלף שקל כולל מקציף כל קפסולה של נספרסו עולה סביבות 2-2.5 ש"ח ולכל מי שחובב קפה ושותה לפחות קפסולה אחת ביום ימצא עצמו משלם לא מעט כל חודש עבור רכישת קפסולות.
כמו כן את הקפסולות של נספרסו ניתן להשיג בחנויות הבוטיק הבודדות שיש בארץ או בהזמנה באינטרנט ואז מתלווה גם תשלום עבור משלוח. זול? ממש לא. לא כל כך נגיש.

יחד עם זאת, נספרסו יצרו מותג יוקרתי והם שומרים על שמם הטוב והאיכותי וכנראה דוגלים באמונה כי מה שאיכותי וטוב שווה לשלם עבורו קצת יותר בשונה ממכונות של אספרסו קלאב ולוואצה שמחירי הקפסולות שלהם זולים משמעותית.

הקפסולות של נספרסו עשויות אלומיניום ולכן גם מזהמות את הסביבה, נספרסו שעדין רוצה לשמור על הקפה האיכותי שלה שישמר טרי לא מחליפה את חומר האריזה  אך כן מצרפת בכל קניה של קפסולות שקית מיוחדת לאיסוף קפסולות במטרה לשמור יותר על הסביבה. הרעיון נחמד ונספרסו מחויבת לעשות זאת על פיק חוק ובכל זאת את האחריות לשמירה על הסביבה זורקת נספרסו על הצרכן שישליך את הקפסולות לשקית המיועדת ויחזיר להם אותה מלאה בקפסולות משומשות. אין הטבות למי שמחזיר את השקית.

מה כדאי לדעת על המכונה?
ניתן לכוון כמות מים רצויה ולתפעל את הכפתורים השונים ולא להסתפק בכמויות המים האטומטמיות שנספרסו הגדירו במכונה.

חשוב לשטוף את מיכל הקפסולות. עם כל קפסולה שמסיימת את השימוש עדין מטפטפות טיפות קפה שנשארות במיכל ולמניעת חיידקים ובקטריות למינהם רצוי לשטוף היטב עם סבון כאשר המיכל מתמלא.

לאחרונה חברת שונות החלו לשווק בשוק קפסולות שמתאימות למכונות נספרסו. מחיר הקפסולות מעט זול יותר, מאפשר נגישות רבה יותר, כעת את הקפסולות ניתן לרכוש בכל חנות כמעט ליד הבית. החסרון שמדובר בטעמים שונים ולמי שמקובע על קפסולת הנפרסו שלו כנראה ימשיך לשלם ביוקר.

כפי שציינתי קודם, ברגע שמכונת הקפה נכנסה אלינו הביתה נספרסו ואני נכנסנו למערכת יחסים הדוקה ארוכת טווח. אני נהנת מקפה טעים ומשלמת על כך והם מצידם דואגים לספק לי איכות ותחושת הנאה ממותג יוקרתי, חוויה של בית קפה בלי לצאת מהבית.
מאמר זה טרם דורגמרתקמענייןנחמדסבירגרוע


מה דעתך על נספרסו - היתרונות והחסרונות ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה
מאת pacifica525 ב 14/03/2014 11:27 ( הפרופיל שלי ) מאמר רלוונטי ,אובייקטיבי ומועיל מאוד. תודה רבה על המידע!!תגובה לתגובה

ידוע כמכונות נספרסו,קפסולות קפה,נספרסו,סוגי קפסולות שונות,כדאי לקנות מכונת קפה של נספרסו? איזו מכונת קפה הכי טובה