הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
סדר-וארגון

כללים פשוטים לארגון קל ונוח ביום יום


להלן כמה כללים, פשוטים שיעזרו לסדר את לוח הזמנים והשגרה היומית העמוסים.

 

סדן וארגון בלמידה

להלן כמה כללים, פשוטים שיעזרו לסדר את לוח הזמנים ושגרת היום יום:

יומןהיומן הוא הבסיס לכל פעולה פשוטה ויומיומית. למי שלא רגיל לעבוד עם יומן מומלץ בתור התחלה לכתוב ולסמן כל אירוע ביומן, גם את ארוחת הצהריים. סגירת לוח זמנים באופן מסודר עוזרת להימנע מהפתעות ולהיות מוכן לשינויים. פגישות חשובות, אירועים שמצריכים נסיעה – יש לתחום ביומן גם את זמן הנסיעה.

לבוש: הכנת הבגדים ערב קודם, חוסכת זמן והתרוצצות בבוקר, בייחוד בימים קרים. על מנת לא ליצור הפתעות "אין לי מה ללבוש" מומלץ להפעיל מכונת כביסה לפחות אחת ליומיים – במקרה של זוג, מכונה אחת כל יום  במידה ויש ילדים בבית. כל יום משהו אחר: מצעים, מגבות, בגדים של הילדים, בגדים של העבודה וכו'

בישולים:למי שלוקח אוכל לעבודה, מומלץ לבשל אחת ליומיים-שלושה. ישנם מאכלים שניתן להקפיא / להכין במהרה:

 • שניצלים –מהמחבת –למקפיא.
 • שימוש בשקיות צלייה "קוקי" חוסכים זמן התעסקות והכנה ומביאים לתוצאות של אוכל טעים בכלום זמן טרחה. כיצד להכין:  לתבל עוף כמו שאוהבים, לתת לו לעמוד במקרר אפילו עד 24שעות, להוסיף לשקית תפוחי אדמה, קישואים , בטטות, פלפלים ומה שרוצים, שעה-שעתיים בתנור ויוצאת ארוחת ערב נפלאה לכל המשפחה /לקחת לעבודה.
 • ספגטי. מאכל מנצח בכל בית. הולך עם כל תוספת.
 • מומלץ להחזיק במקפיא פטרוזיליה/שמיר/שום כתוש לכל עת. אני נוהגת לקנות עשבי תיבול טריים ולהקפיא אותן בעצמי.

סדר וניקיון:

 • איסוף הצעצועים בכל ערב והחזרת דברים למקום חוסך הרבה עבודה בימי שישי של הניקיון הגדול. שיטת הניקיון המודולארית של כל פעם תהיה יותר אפקטיבית עבור מי שזמנו קצוב. השקעה של 15 דקות מידי יום בהחלט מספיקה : לתליית כביסה, שטיפת כלים, ניקוי אבק וכו'. את האשפה יש לרוקן מידי יום.
 • את ניירת המכתבים מומלץ לסדר ולמיין ולא לחכות שנערמת ערימה. קשה לביצוע – על מנת לחסוך חשבונות שלא שולמו ריביות ועמלות מומלץ לעדכן הו"ק בכל החיובים השוטפים.
 • מומלץ  לחסוך נייר ולעבור לחשבונית חכמה במייל שמציעות מגוון חברות ועושות סדר בבלגאן.

למידה:

 • מומלץ ללמוד עם אור רב בחדר, בייחוד בשעות הערב אחרי יום עבודה רמת הריכוז תעלה אם לומדים כאשר דולקים אורות רבים וכך מורגשת פחות השעה המאוחרת שמאותת שזמן השינה הגיעה, יש לשתות הרבה מים ומשאות מתוקים עוזרים לריכוז.
 • מומלץ לאכול ארוחה קלה לפני שמתחילים ללמוד ולא בזמן הלמידה שמפריעה לריכוז.
 • קריאת מאמרים ארוכים שמצריכים ריכוז רב והבנה , בייחוד באנגלית מומלץ לקרוא באופן הבא: תחילה לקרוא את הפסקה הראשונה במלואה, הפסקה האחרונה במלואה, לאחר מכן משפט ראשון בכל פסקה. לפני תחילת הקריאה המעמיקה במידה ויש, לעבור על איורים ותרשימים במאמר. לאחר מכן, ניתן להתחיל לקרוא את המאמר. מומלץ לסמן במרקר מילים קשות ולהיעזר במילון.
 • זמן למידה מומלץ באמצעות סשנים: 15 קריאה, 10 דקות כתיבה, 5 דקות הפסקה וחוזר חלילה. מניסיון, ניתן ללמוד כך 4 סשנים (כלומר שעתיים) עד שרמת הריכוז מתחילה לרדת.
מאמר זה טרם דורגמרתקמענייןנחמדסבירגרוע


מה דעתך על כללים פשוטים לארגון קל ונוח ביום יום ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה
מאת יוני ב 02/12/2013 10:15ישנה תוכנה חינמתי לארגון הוצאות והכנסות, משהו מאד קל ופשוט. זה הגרסה היותר פשוטה http://goo.gl/I69ij וזו גרסה שכוללת אפשרות לכמה חשבונות עם שמות משתמשים וסיסמה. http://goo.gl/KGFC6Pתגובה לתגובהמאת מיטלי ב 25/09/2013 01:15תודה רבהתגובה לתגובה

ידוע כטיפים לארגון, עצות לסדר יום,איך להיות מסודר,איך להיות עצמאי,לארגן מחשבות,סידורים
נכתב ע"י האלכימאית
בתאריך: 20/07/2013
בת 36

240 מאמרים | 1301496 כניסות
דירוג המאמר
62%
 השארת תֶּשֶׁר להאלכימאית
הקריאה לא כוללת שירות :)
נהנתם? נשמח לקבל לייק מכם!