הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
סילבסטר-_חג_ליהודים

סילבסטר- חג ליהודים??


מיהו אותו סילבסטר שביום מותו המוני יהודים חוגגים את מסיבת סוף השנה? כדאי לבדוק, רגע לפני שפותחים את הבקבוק וצועדים לעבר רחבת הריקודים...
 (סיכום דבריו של הרב זמיר כהן- הידברות)

                                                        סילבסטר

לפני כאלפים שנה רומא הוציאה את עם ישראל לגלות בת 2000 שנה והיא הפכה למרכז הנצרות בעולם (הוותיקן ברומא שאיטליה שם יושב האפיפיור). לפני כמה מאות שנים לאפיפיור הייתה השפעה אדירה באירופה. הוא נתן הוראה למסעי הצלב, והמלך ריצ'רד לב ארי יצא לכיוון ארץ ישראל, ובדרך עשרות אלפי יהודים נשחטו.
ובנוסף לפני כ- 500 שנה קמה האינקוויזיציה שהעלתה יהודים על המוקד. היו בתקופה זו עלילות דם רבות נגד היהודים שהואשמו שמשתמשים בדם ומכניסים אותו למצות. השנאה הולידה רדיפות ויהודי שלא התנצר הכנסייה הנוצרית הייתה מענה, שורפת ושוחטת אותו.
מתי עלה הרעיון שאפשר לטבוח ביהודים? היה שם קיסר בשם קונסטנטינוס, קיסר רומא והאפיפיור היה באותו זמן סילבסטר הראשון. הוא שכנע את קונסטנטינוס להתנצר והפך את רומא לנוצרית. האפיפיור היה זה שהניח את התשתית לרדיפות היהודים.
מתי מת סילבסטר? בסוף השנה האזרחית, אותו יום בו חוגגים בכל העולם הנוצרי וגם לצערנו פֹּה, יהודים טועים את הסילבסטר.
ידע ויבין כל יהודי יקר את משמעות הדברים ושורשם של מעשיו של אותו סילבסטר, ובמקום להצטרף לאותם חוטאים, ייגש וירבה דווקא בלימוד תורה ביום זה, דבר המוריד שפע טוב וברכה לעם ישראל.

מאמר זה טרם דורגמרתקמענייןנחמדסבירגרוע


מה דעתך על סילבסטר- חג ליהודים?? ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה
מאת יהודה ב 18/01/2014 23:15 ( הפרופיל שלי ) אשריך אחי...תגובה לתגובה

ידוע כסילבסטר,חג, ליהודים