הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
פיגום-ממוכן

מהו פיגום ממוכן ומתי משתמשים בו בתעשייה?


עבודה בבנייה ובעיקר כשמדובר בבניינים רבי קומות, דורשת קודם כל שימוש בכלים ואביזרים המעניקים בטיחות ברמה הגבוהה ביותר עבור הפועלים.
עבודה בבנייה ובעיקר כשמדובר בבניינים רבי קומות, דורשת קודם כל שימוש בכלים ואביזרים המעניקים בטיחות ברמה הגבוהה ביותר עבור הפועלים. עבודה של פועלים על פיגום ממוכן מסייעת להם לבצע את המשימות המוטלות עליהם בצורה היעילה ביותר, תוך הענקת נוחות מרבית בזמן העבודה עצמה. מיכון של פיגומים חייב להיעשות באופן המותאם לכל התקנים המחמירים ומתוך הבנה כי ביטחונם של הפועלים הוא מעל לכל, לכן יש להעניק להם את תנאי העבודה האפקטיביים ביותר מבלי לסכנם כלל. פיגומים מסוג זה הנבנים על ידי מומחים, מעניקים ביטחון ושקט לפועלים ולמנהליהם והם המתאימים ביותר לשימוש בענף הבנייה.

מהו בדיוק פיגום ממוכן ומי מורשה להפעיל אותו?

 
חשוב להדגיש – לא כל שיפוצניק רשאי להפעיל פיגום ממוכן כיוון שמדובר במבנה בעל רמת סיכון גבוהה, אשר בשימוש לא נכון עלול בהחלט לסכן חיי אדם. השימוש בפיגום שכזה הניתן להזזה הן מבחינת גובה משמע במאונך והן מבחינת מרחב, אשר הוא בעצם מבנה נייד - נעשה בגבהים גדולים ומסוכנים ביותר.
עבודה הנעשית מעל פני הקרקע – דורשת עמידה בכל התקנות וכללי הבטיחות. ייתכן שאתר בנייה מסוים יכלול כמה סוגים של פיגומים וביניהם פיגומים ממוכנים אך האחרונים מבניהם דורשים רישיון ספציפי להפעלתם, כלומר שרק פועלים שיש להם הרשאה לעבודה בגובה, הם אלו שיורשו להפעיל את הפיגומים הנעים.

מדוע חשוב להקים את הפיגום מן הסוג הזה רק על ידי אנשים עם הסמכה לתחום?

 
המטרה של השימוש בפיגומים הוא לאפשר גישה נוחה המאפשרת לפועלי הבניין לנוע ממקום למקום, גם בגבהים גדולים, על מנת לסיים עבודות בניין. פיגומים מעניקים מעטפת שהיא סוג של מבנה שמסביב לבניין הנמצא בהקמה, אשר חייבת להיות יציבה מאוד ולאפשר מקסימום של בטיחות עבור הפועלים. השימוש של הפועלים בפיגומים ממוכנים מייצר עבורם גישה מיטבית אל כל קומות הבניין, מה שמייצר עבורם סביבת עבודה נוחה ביותר. השימוש של פועלים בפיגומים כמו פיגום ממוכן נועדו על מנת להשלים את עבודתם מבלי שיהיה צורך בתנועה מסורבלת בין קומה לקומה – אלא פשוט לנוע בין הגבהים הנדרשים על ידי הפעלתם מנגנון השינוע של הפיגום עצמו.
הסיכון הרב הקיים בעבודה בגובה בכלל ובפיגומים בפרט, הוא הסיבה לכך שאך ורק אנשים המורשים לתפעל פיגומים שיש להם מנגנון תנועה, אשר בקיאים בהפעלתו ובטיפול בתקלות במקרה הצורך – אכן משתמשים בו בפועל ובכך מייצרים אזור בטיחותי לעבודה עבור כל הנוכחים במקום העובדים יחד למען הקמת הבניין.


מה דעתך על מהו פיגום ממוכן ומתי משתמשים בו בתעשייה? ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה