הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
bad_parents

הורים לא מחונכים


אין אנשים מושלמים בעולם, אפילו לא אני. אך בכל הנוגע לילדינו אנו תמיד שואפים לעשות את הטוב ביותר עבורם. מנטליקה מגלה את האמת על הורים רשלנים.

אני נוסעת בדרכי חזרה הביתה, לפני הרמזור האחרון בו אני קבוע עומדת לפחות 3 דקות אני בוחנת את הסביבה, המכונית שעומדת בנתיב ליד, יש בה אבא ושני ילדים. ילדה קטנה, אולי בגיל של הבת שלי, אולי טיפה יותר גדולה וילד, גדול יותר, לפחות בן 6. הילדים נעים בחופשיות בתוך הרכב מה שנראה לי כל כך מוזר וחשוד. יש לי עוד זמן לעמוד, אני בוחנת שוב את הנוסעים באותו הרכב ומגלה שהם פשוט לא חגורים.

אני קצת נבהלת, איך זה יכול להיות? זה מסוכן, לא חוקי ואיזה מן אבא הוא שמסיע את ילדיו בלי שדאג להם לבטיחות המינימלית והכל כך ברורה מאליה, אולי רק לי. אני פותחת את החלון ומוותרת על המזגן, מבקשת מהאב שיחגור את ילדיו. מרגישה כמו המורה  המחנכת אך בעצם הלב שלי יוצא מהמקום על חוסר האחריות של האב. האב מחייך אלי, אומר לי "כן כן זה חשוב" האור ברמזור מתחלף לירוק, האב נוסע לדרכו, ילדיו עדין לא חגורים ואני ממשיכה את נסיעתי הביתה עדין לא מבינה הכיצד הורים מסוגלים להסיע ילדיהם לא חגורים?

לא כאן נגמרת הרשלנות והמקרה הבא מתרחש ממש סמוך לגן בו ביתי נמצאת. לאחר שאספתי אותה אנחנו כמו כל יום הולכות לגן שעשועים, מקום נהדר להמשיך לשחק עם הילדים מהגן ויש עוד כמה ילדים והורים מגן הילדים של הגדולים שמצטרפים. יש שם אבא אחד, וילד אחד שקצת יותר גדול מהבת שלי. האבא באופן קבוע נוהג לעשן לאחר שאוסף את בנו מהגן. כיוון שאנחנו באוויר הפתוח עשן הסיגריות אינו נוגע בקטנה שלי אך בהחלט נוגע בבן שלו, כשהוא מרים אותו למתקנים, מגיש לו את בקבוק המים וכשהילד נופל האב צריך להרים את ילדו ביד אחת הילד וביד השנייה, הסיגריה כמובן. היכן נמצא המוסר של ההורה המעשן כשהוא נמצא עם ילדיו? כנראה שהוא פשוט לא קיים.

מפריע לי, משגע אותי, שונאת סיגריות, שונאת את ההורים חסרי ההתחשבות כלפי ילדיהם שמעשנים לידם בלי טיפת רחמים, הבנה ומצפון. תתעוררו!!!

ולצערי החגיגה הזו אינה נגמרת, האירוע הבא מתרחש כמעט מידי יום בגן הסמוך לגן של ביתי, הורים שמסיעים ילדיהם לגנים שאינם חגורים, מקפצים לבדם מהמושב אל הכביש, איפה ההורה שיסתכל? והכי גרוע הוא אימא אחת שאוספת את ילדה הקטן מהגן ומשאירה את ביתה הגדולה (אולי בת 5)  באוטו לבד, לכמה רגעים בודדים, בלי חלון פתוח ובלי אוויר. זה רק לדקה אולי אפילו יותר, לאמא זה לא באמת משנה, הילדה באוטו מחכה בזמן שהיא לוקחת את ילדה השני.

היכן האחריות? היכן המוסר? היכן המחשבה שאנחנו לא בסדר?

מה אתם הייתם עושים, עולה השאלה מהמצלמה הנסתרת וכמה חבל שאין לי אחת כזו לצלם את אותם הורים, לבייש אותם ולהעמיד אותם במקום, אלי זה מה שיעצור את הרשלנות הבאה, ההרג הבא ו"רק לדקה". תחשבו על זה.מה דעתך על הורים לא מחונכים ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

ידוע כהורים לא מחונכים,רשלנות של הורים,טעויות של הורים