הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
burgas

בורגאס והסביבה


מי שרוצה למצוא את אילת בבורגאס, ללא ספק ימצא אותה שם... בכל אופן מי שרוצה לגלות את בולגריה, בורגאס היא מקום טוב להתחיל בו. להלן מתוארים מספר ימים בולגריים למדי בספטמבר, כאשר סאני ביץ (חוף השמש סלנצ`ב בריאג,), משמשת כנקודת היציאה לטיול בחוף הים השחור.
למטיילים עצמאית, מומלץ להצטייד במפות ובמידע מהאינטרנט ואף לקנות ספר. רוב המקומיים אינם דוברים אנגלית, אך ישמחו לעזור לכם אם תראו להם את המקום על המפה, בשפתם. 

יום ראשון ואחרון–סאני ביץ
הגענו לסאני ביץ, מלון פלטיניום בלילה. ארוחות במלון זה הן ארוחות גורמה, טעימות להפליא ובשפע! המלון עצמו טוב, במיוחד למי שאמבטיה אינה קריטית עבורו בחופשה ומוכן להסתפק במקלחת .

היו בעיות תחזוקה קלות שלא טופלו במשך כל שהייתינו במקום. ייתכן והם כלל לא מחזיקים אנשי תחזוקה לשוטף ודוחים את כל טיפולי האחזקה לתקופת החורף, שבה המלון סגור.
סאני ביץ מתקיימת ללא הפסקה עד סוף ספטמבר ואז נכנסת לתרדמת חורף והכל נסגר.

בעונה הבוערת, רוב המקומות פתוחים ופעילים 7 ימים בשבוע . כך גם לגבי התחבורה.

ביום ההגעה וביום הטיסה, כדאי להסתובב בטיילת ורחובות סאני ביץ, בהם פזורים דוכנים לרוב. ניתן לעבור ממקום למקום גם באמצעות השאטלים החינמיים. הים התכול והחוף נהדרים לבטן גב אמיתי.


מזג האוויר ביום דומה למזג האוויר בישראל. עומס החום קטן יותר בגלל הרוחות. בלילה קריר.

ניתן להחליף כסף ישראלי ללבות בולגריות במספר סניפים של רשת קראון, שנמצאים ברחובות ובטיילת סאני ביץ. דולרים ויורו ניתן להחליף גם בקןפת הקזינו.

יש הרבה כייסים מאוד מקצועיים בבולגריה. חלק מהם נחטפו בגיל צעיר ואולפו לכייס. לחלקם כרתו את האגודל על מנת שהיד תיכנס בקלות לכיס...כדאי לנקוט בכל אמצעי הזהירות כולל השארת חלק מהכסף בכספת בחדר המלון, חלק מהכסף בחגורה פנימית, להחליף כל פעם מעט כסף (80 דולר לזוג ליום לתחבורה ואטרקציות ), לא לקחת פליירים וטעימות מאנשים שניגשים אליכם ברחוב וכד'.

יום שני –נסבאר, זוסופול, בורגאס                                                                       
מסאני ביץ, קחו את אוטובוס מספר אחד, שנמצא על הכביש הראשי, לנסבאר.  מחיר הנסיעה 2 לבות (לבה =2.5 ₪). נסבאר (Nesebar) הישנה  ציורית מאוד.  העיר העתיקה של נסבאר הוכרזה כאתר שימור עולמי מטעם אירגון אונסק"ו. החלק החדש פחות מיוחד. ניתן לבלות בעיירה כשלוש-ארבע שעות. היכנסו לכנסיות, בקרו בעתיקות ונישמו מכל היופי שבעיר הזאת.
בחוף ניתן לקחת את המעבורת המהירה ( fastferry  )-40 דקות לזוסופול. יש להירשם מראש (כשמגיעים לנסבאר) כי התדירות לא גבוהה. מחיר 50 לבות לזוג. זוסופול דומה לנסבאר, אך עדיין שווה ביקור. אחרי 2 עיירות, יש תחושה שהבנתם J.
מזוסופול כדאי לקחת אוטובוס לבורגאס (6 לבות). בדרך תיראו את האגמים שהוכרזו כשמורות טבע.
בבורגאס ניתן לבקר ברובע היהודי, מד רחוב ופארק. בפארק כדאי להסתובב עם רכבת הילדים (4 לבות לזוג). הפארק ענק עם ערוגות פרחים יפות ופסלים הפזורים בכל פינה.
מבורגאס יש אוטובוס לסאני ביץ עד הלילה. כדאי לברר עד איזו שעה, לפני שמתחילים לחרוש אותה.
יום שלישי- כפרים וערב פולקלור
לקחנו את סיור היום לכפרים (55 לבות לאדם) שמוצא לישראלים בכל המלונות. המדריך ישראלי. כדאי להתעקש שהאוטובוס יעבור בתוך הכפר ולא רק במסעדת הכפר. אנחנו לקחנו גם טיול חמורים בתוך הכפר ואף שוטטנו ברגל. היתרון בסיור הוא שיש מדריך ישראלי שחי באיזור ויכול לתת מידע כללי על ההיבטים השונים בבולגריה כמו חינוך (חינמי), היסטוריה (קשה), אופי הבולגרים (חרוצים), פרנסה (500 לבות למורה לחודש...) ועוד.
בערב נירשמנו לערב הפולקלור (50 לבות לאדם). הערב כלל להקה בת 14 נגנים ורקדנים. בסוף יש רקדן אש מפתיע ובלתי יאמן!
יום רביעי –ורנה ויער האבנים
יש אוטובוסים מסאני ביץ לורנה. כדאי לברר יום קודם, על מיקום התחנה הקרובה (12 לבות לאדם). בורנה הכל ממורכז למרכז (זאת לא התחנה הסופית של האוטובוס אלא המרכזית center) . כדאי לבקר במדרחוב, פארק, קטדרלה ומרחצאות רומיים (roman  thermae שרידים בני שתי קומות).
אם עדיין לא אכלתם בורקס בולגרי (סביצה), יוגורט, קבבצ'ה וגלידה של רשת רפי, כדאי לנצל את היום בורנה להשלים פערים.
אסור לפספס את יער האבנים. היער נמצא במרחק של כחצי שעה ממרכז ורנה. מומלץ לקחת אליו מונית (כ-40 לבות למונית הלוך חזור, שמחכה לכם כשעה כשאתם מטיילים ביער). יער האבנים הוא מתחם עצום, שבו מזדקרות אבנים בצורות שונות. זאת תופעת טבע מהממת ולא מעשה ידי אדם.
תצלמו ותבלו.
מאת:
עינת גרוס-ברונר, מכון מראות אסטרטגיה, פתרונות הדרכה ואימון.

http://www.mirror-strategy.com

מאמר זה טרם דורגמרתקמענייןנחמדסבירגרוע


מה דעתך על בורגאס והסביבה ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

ידוע כבורגאס, סאני ביץ, נסבאר, זוסופול, ורנה, נופש, חופשה, בילוי, טיול, חוף הים השחור