הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
children_at_work

ילדים עובדים


החופש של הילדים הוא ממש לא החופש של ההורים, שלמעשה נאלצים לעבוד פעמיים, הילדים בעיקר מטפסים על הקירות. מי בכלל ביקש חופש כזה ארוך?

בחברה בה אני עובדת מאוד מקובל להביא ילדים לעבודה, החברה אף מארגנת בחופש הגדול קייטנות לילדים, המנהלים מקבלים בהבנה את התרוצצות הקטנים בין המשרדים ואף מביאים את ילדיהם שלהם לעבודה, החברה מנסה להראות מתחשבת, העיקר שנגיע לעבודה, נראה נוכחות ואם אפשר גם תוצאות והישגים.

כשמביאים את הילדים לעבודה אפשר לשכוח מהמטרה לשמה הגענו, עם הגעתכם למשרדם תחילה יש לעשות סיבוב שוויץ, להראות את האוצרות המקסימים והשובבים שלפתע משתתקים ומתביישים, לבושים בבגדים היפים והקולים שאימא בחרה במיוחד עבורם כדי שלא יראו מוזנחים וחלילה מסכנים, ילדים יפים ומאושרים.

זה לא פשוט להביא ילד איתך לעבודה, אתה גם סוחב את כל הבית וגם מהמשרד שפע ציוד משרדי של מרקרים, דפים, חוברות צביעה ושק ענק של ממתקים. גם כשאתם כבר במשרד והדלקתם את המחשב אתם לא באמת יכולים להתחיל לעבוד, הושבתם את הילד בעמדה של האימא ליד שלקחה חופש ונשארה עם ילדיה בבית. היא לא נמצאת אז אפשר להשתמש לה במחשב, שהילד ישחק. באותה עמדה יש גם אחלה רמקולים, שבעיקר משמשים לשמוע רדיו או קליפים מצחקים מהיוטיוב שרצים במיילים של העבודה אבל כעת נשמעים מהם שירי ילדים מזמרים, דורה, מיקי מאוס ועוד חברים. אתם לא באמת מצליחים לעבוד.

והנה רק התיישבתם ופתחתם את המייל להתחיל לעבוד וכבר ילדכם מבקש לשתות, אתם חוששים לשלוח אותו לבד שמא ילך לאיבוד ועוד עם כל דלתות האבטחה אתם מלווים אותו והנה עוד חצי שעה עברה. הזמן עובר מהר מאוד כי לא ממש עובדים, כולם קצת שאננים עסוקים בילדים, מנסים לחסל מיילים ואת העבודה השוטפת אבל בפועל מנסים להעניק לילדנו זמן איכות ולא להראות להם שנתקענו איתם ואנחנו לא מצליחים לעבוד.

למרות שהקטנה נשארה היום עם אבא שלה בבית ואני יצאתי לעבודה, עצם זה שההורים האחרים הביאו את ילדיהם לעבודה הביאה לירידה גם בתפוקה האישית שלי, הם מסתובבים, משחקים,מחייכים, רצים ושובבים, אי אפשר להתעלם מהם, וכך אנחנו מוצאים את עצמנו רוב היום משחקים בעבודה במה שחשבנו שבאנו לעשות איקס בסוף עוד יוצא לנו ואיי, העיקר שהפגנו נוכחות ועבדנו מעט, העיקר עבדנו, לא? מה דעתך על ילדים עובדים ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

ידוע כסידור לילדים בחופש,הורים לוקחים לעבודה את ילדהם