הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
construction-defects

רכשתם דירה מקבלן וגיליתם ליקוי בניה? הנה מה שניתן לעשות


ליקויי בניה יכולים להפוך למטרד של ממש אם לא מטפלים בנושא בזמן. הנה האפשרויות שעומדות בפניכם
רכישת דירה מקבלן הינה אירוע משמח המאפשר לבני המשפחה להיכנס ולגור בדירה חדשה, שאיש לא גר בה לפני כן. אחד היתרונות של קניית דירה חדשה מקבלן זו האפשרות לבקש מהקבלן לבצע בדירה שינויים ותוספות שיתאימו לכם ולמשפחה שלכם באופן אישי.

ישנם יתרונות רבים נוספים לקניית דירה חדשה על פני דירת יד שניה כאשר אחת הטעויות הנפוצות היא המחשבה שבדירה מקבלן לא יהיו תקלות כאלו ואחרות או בשמן המקצועי - ליקויי בניה. ראשית כל, חשוב לציין כי ליקוי בניה עשויים להופיע בכל מבנה, גם אם הוא חדש וגם אם מדובר במבנה ישן שנבנה לפני עשרות שנים. לעומת זאת, יש התייחסות שונה לליקוי בניה כשמדובר במבנה חדשה / דירה חדשה מקבלן, ועל כך רצוי להעמיק.

מה לעשות אם גיליתם ליקויי בניה בדירה חדשה שנרכשה מקבלן?

מזל טוב, רכשתם דירה חדשה מקבלן ואתם מתרגשים מאוד מרגע קבלת המפתחות. אך עשוי להיווצר מצב בו לאחר הכניסה לדירה תגלו כי יש בדירה ליקויי בניה. תחילה צריך להבין מהם הליקויים, ממה הם נגרמים ואם יש לכם יד בדבר.

לאחר מכן עליכם לפנות אל הקבלן ממנו רכשתם את הדירה ולהציג בפניו את הליקויים. מבחינת החוק, רוכשי דירות חדשות זכאים לקבל פיצוי ותיקון של הליקוי ותוך פרק זמן קונקרטי. יש שתי תקופות המתייחסות לנושא ליקויי בניה: תקופת האחריות ותקופת הבדק. במהלך התקופות הללו שאורכות מספר שנים, ישנה חובה על הקבלן ועובדיו לתקן כל ליקוי שהתגלה בדירה – כאשר התנאים מעט שונים מתקופת הבדק לתקופת האחריות.

מה עליי לעשות אם הקבלן מתחמק ומסרב לטפל בליקוי הבניה?

במידה והקבלן לא מתייחס לבקשותיכם ולדרישה שלכם לטפל בליקוי הבניה תצטרכו ליצור קשר עם עו"ד המטפל בתביעות ליקויי בניה. עליכם להבין כי המצב אליו נקלעתם הינו מצב לא חוקי שצריך להגיע לטיפול משפטי. לא תמיד אפשר לפתור את הדברים על מי מנוחות ובכדי שהפתרון יגיע במהרה ועם כמה שפחות תסכול ועוגמת נפש, רצוי להיעזר באיש מקצוע.
 
עורכי דין העוסקים בתחום זה יוכלו לנהל בעבורכם את שלב משא ומתן עם הקבלן, לדרוש את שמגיע לכם ויתרה מכך, לדאוג לקבלת פיצוי על ליקויי בניה בדירה חדשה. לעיתים, מתוך התרגשות או שאננות, אנו שוכחים לברר לעומק מהן הזכויות שלנו וחשוב להבין כי לרוכשי דירות חדשות יש זכויות מפורטות ונרחבות – עליהן ניתן להתעדכן עוד בשלב החתימה על החוזה.
 
אם הקבלן מסיר מעצמו את האחריות ומתעכב לטפל בליקויים או חמור מכך, מתעלם מכם – אין ספק כי תצטרכו לפעול נגדו משפטית. אף על פי שאנו משוכנעים כי תעדיפו להימנע מכך, יש להבין כי ליקויי בניה הם לא רק מטרידים אלא גם עשויים להיות מסוכנים ולכן אסור להתפשר ולהתעלם מהם.


מה דעתך על רכשתם דירה מקבלן וגיליתם ליקוי בניה? הנה מה שניתן לעשות ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

ידוע כליקויי בניה
נכתב ע"י aviv22
בתאריך: 29/01/2019
אביב לוי בן 27

82 מאמרים | 44833 כניסות
נהנתם? נשמח לקבל לייק מכם!