הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
dfdf

תערוכה אחת שינתה לי את החיים


סיפור קצר ופיקטיבי על כיצד תערוכה אחת יכולה להשפיע על ילד לכל החיים ולמה הוא יכול להפוך באמצעות כוח רצון והתמדה.
הייתי רק בן 8 שהלכנו לתערוכה וראיתי תמונות של סלבדור דאלי. הציורים שלו היו כל כך מוזרים, לא הבנתי מה הוא מנסה להביע בהם. שעונים שנוזלים, ספינות עם מפרשים שהם פרפרים. ובכלל האיש עצמו היה כל כך מוזר, עם השפם הארוך והמחודד שלו.
 
אבל האמת שנהניתי, הציורים היו מוזרים מאוד, אבל עדיין היה בהם משהו מושך, משהו מיוחד. החלטתי שאני רוצה ללמוד לצייר בסגנון סוריאליסטי. מי שלא מכיר סגנון הציור הסוריאליסטי הוא זרם באומנות שהחל לפעול בשנות העשרים והשלושים של המאה העשרים. משמעות המילה סוריאליסטי היא, בתרגום חופשי, מעל המציאות. כל היצירות בזרם הזה משלבות אלמנטים לא הגיוניים.
 
בקשתי מההורים שלי לשלוח אותי לחוג ציור, שאני אלמד לצייר בצורה סוריאליסטית. ההורים שלי סירבו, הם אמרו שלא מלמדים את הסגנון הזה, שאני לא אצליח לצייר ציורים כאלה, שאני לא אסתדר עם הטכניקה ועוד שלל סיבות למה לא להתחיל לצייר.
 
אני החלטתי להוכיח להם שהם טועים, כל יום הייתי יושב בחדר שלי ומצייר ציורים סוריאליסטים, כל יום ציור אחד, או שני ציורים לא יותר. ככה במשך שנים, וממש בין ציור לציור היה ניתן לראות את השיפור העצום שעשיתי, את התקדמות, עד היום אני שומר את הציור הראשון שלי, ציור של כלב רץ בשדה שעשוי מבקבוקי פלסטיק, רוב הציורים זרקתי.
 
את הציורים האהובים אלי שמרתי במגירה התחתונה שההורים שלי לא יכלו להגיע אליה. ככה במשך שנים עד שהגעתי לכיתה י' ואז התחלתי לעבוד והלכתי לחוג מסודר בו למדתי לצייר וכמובן שאני סירבתי לצייר כמו כולם והייתי מצייר רק בסגנון סוריאליסטי.
 
עד שיום אחד הגיע אדם לא מוכר לחוג, והחליט לחפש ציורים מעניינים לקנות, הראיתי לו את הציורים שלי, הוא התלהב כל כך שנשארתי חסר מילים. לא העליתי על דעתי שמישהו יתלהב כל כך מהציורים שלי, הוא ביקש לעשות תערוכה של חלק מהציורים ואת חלקם לקנות
 
הסכמתי ישר. אחרי התערוכה הראשונה קבלתי עוד הצעות לקנייה של הציורים, התחלתי למכור את הציורים ולפתוח תערוכות שונות של הציורים שלא מכרתי. בסופו של דבר, אחרי מעל 25 תערוכות, אין ספור ציורים, פתחתי תערוכה באותו אולם בו ראיתי לראשונה את הציורים של סלבדור דאלי. זה היה הרגע המרגש ביותר בחיי, זה גם היה הרגע בו הגשתי להורים שלי את הציור הראשון שלי במתנה, חתום על ידי.
 


מה דעתך על תערוכה אחת שינתה לי את החיים ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

ידוע כציורים, הציורים, לצייר, סוריאליסטי, אומנות, סלבדור דאלי, תערוכה, יצירה, יצירות