הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
echecks

חברות גבייה במשק הישראלי


חברות הגבייה החלו לתת את שירותיהן לא רק לטובת משרדים ממשלתיים ומשרדי המדינה, תופעת שכירת חברות גבייה פרטיות שכיחות היום מאוד ואחוזי ההצלחה והפתרון הכלכלי המתבטא בחיסכון בכף וזמן רב הוכחו כבר פעמים רבות בתחום גביית החובות בחברות הגדולות ותאגידי הענק.

חברות גבייה במשק הישראלי

 
חברות הגבייה החלו לתת את שירותיהן לא רק לטובת משרדים ממשלתיים ומשרדי המדינה, תופעת שכירת חברות גבייה פרטיות שכיחות היום מאוד ואחוזי ההצלחה והפתרון הכלכלי המתבטא בחיסכון בכף וזמן רב הוכחו כבר פעמים רבות בתחום גביית החובות בחברות הגדולות ותאגידי הענק.
 

חברות הגבייה ותפקידיהם

 
תפקיד חברות הגבייה הולך ורווח עם הזמן במיוחד בחברה הישראלית, קיימות כמה סוגים של שיטות גבייה, וחברות גבייה . ישנן חברות ועסקים המעסיקות נציגי גביה באופן ישיר מהחברה לצורך הרתעת לקוחות וגבייה ראשונית, חברות המעסיקות עו"ד השולח מכתבים לחייבים או לחילופין שימוש בחברות גבייה חיצוניות אשר מקבלות את פרטי החייבים והחובות, שולחות מכתבים ולעיתים גם מבצעות שיחות טלפון לאיסוף חובות באמצעות נציגי החברה, באותן חברות גבייה קיימי בדרך כלל גם עו"ד אשר ממונים על ניסוח וחתימה על מכתבים אשר נשלחים אל הלקוח מטעם חברת הגבייה עצמה.
 

סיבות התפשטותן של חברות הגבייה הפרטיות בארץ

 
חברות הגבייה, בישראל במיוחד, התפשטו לפני מספר שנים ברחבי הארץ כפטריות אחרי הגשם. בעלי מקצוע שונים מתחום הגבייה ותחום עריכת הדין זיהו את הצורך והקושי של החברות הגדולות במשק ועשו צעד לקידום ופישוט תהליך גביית החובות, כיום קיימות חברות גבייה פרטיות רבות הנותנות שירות לחברות ותאגידים לצורך איסוף חובות והרתעת חייבים, פתרון זה עוזר פעמים רבות באחוזים גבוהים הרבה יותר מפתרונות משלוח המכתבים בלבד ומסייעים בהגדלת אחוזי ההצלחה בגביית החובות.
 

שכירת שירותיהן של שירותי גביה חיצוניים

 
שכירת שירותים של חברות גבייה חיצוניים הינם פתרון חדש וצעיר יחסית, בעבר תאגידי הענק נהגו לשכור עורכי דין ועובדים מטעם החברה אשר כל תפקידם היה לשלוח מכתבים ולבצע שיחות טלפון לאיסוף וגביית חובות, מאחר שפתרון זה לא היה תמיד יעיל מבחינת אחוזי הגביה וההוצאות הכספיות נוהגות חברות גדולות להשתמש בשירותי גבייה חיצוניים אותן נותנות חברות גבייה פרטיות.
 

יעילות השימוש בשירותי חברות הגבייה על פני שכירת עובד חברה

 
 יעילות הפעולה והשימוש בשירותים חיצוניים אשר שוכרים בעצמם עובדים ונציגי אשר כל תפקידם הוא לבצע שיחות טלפון ומשלוח מכתבים. יעילות תהליך זה בא לידי ביטוי בכך שמאפשר לחברות חיסכון בזמן רב בהתעסקות בגביית החוב, חובת מתן תנאים ותשלום משכורות לאותם נציגים יורד מכתפיהם וחיסכון נוסף הבא לידי ביטוי בעמלה מסוימת אותה משלמת החברה או התאגיד על כל גבייה או תשלום חודשי מסוים ונמוך הרבה יותר מתשלום שכר ואחוזי גבייה לעובד חברה.
 
אם כן, השימוש בחברות גבייה הוכח פעמים רבות כשימושי, חברות גדולות ותאגידים נוהגים להשתמש כיום, על פי רוב בשירותים אלה על מנת להוריד מעצמן את עול תהליך הגבייה ובכך לחסוך זמן וכסף, האם הפתרון יחזיק לאורך זמן רב? אנו צריכים רק להמתין ולראות...
 


מאמר זה טרם דורגמרתקמענייןנחמדסבירגרוע


מה דעתך על חברות גבייה במשק הישראלי ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

ידוע כצ'קים חוזרים, גביית צ'קים, גבית חובות, חברת גביה, חברות גבייה