הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
exam

תופעות של תקופת מבחנים


רק ניסיתי ללמוד למבחן, ניסיתי!
תקופת המבחנים הגיעה. זמן כזה בהגדרה שלו את כל זמני הפנוי והתפוס אני מחויבת להעביר בלמידה והכנה למבחנים על מנת להצליח.
 
זו ההגדרה התיאורטית, זו מטרת העל שכל סטודנט ממוצע שואף אליה וכשמגיעה התקופה הזו, כולנו נהנים לקטר ולקלל על מר גורלינו ואיך הגענו למצב הזה שאין לנו חיים מלבד ללמוד למבחנים.
 
במקרה שלי, לא רק אני מקטרת על תקופת המבחנים הקשה, אלא גם החצי מצטרף אלי על רוע הגזירה כי זמננו הזוגי נכחד ונעלם עד שאסיים להבחן ולעבור את כל המבחנים בעובר קטן.
 
גם הנסיכה שלי לא מוותרת, וכשרואה את אמא כותבת ומסכמת עם מחברות וספרים,היא מיד מתישבת בשולחן לידי ומתעקשת ללמוד ביחד איתי. עם מרקר והעטים השונים שלי היא מציירת לי רגרסיה וניתוח שונות ומציירת לי כיצד נראה מערך מחקר עם שפע עיגולים ומשולשים שרק היא יודעת לצייר.
 
זהו, את סוף סוף לבד ללמוד למבחן. החצי התפנה לשחק במחשב, הקטנה הועברה לסבא והסבתא, את יכולה להתרכז בשקט בלימודים רק שאז קורים כל מיני דברים משונים.
 
את מאשימה גורמים חיצוניים בחוסר היכולת שלך להתרכז היטב, ההאזעקה באוטו של השכן בחניה לא מפסיקה לצפמף, דוקא עכשיו הדליקו ממטרות שלא לדבר על הבניה פה ממש קרוב עם רעש של ניסור וקדיחות עם חפירות שלא מוסיפות לשקט שכל כך ביקשת כדי ללמוד.
 
את סוגרת חלונות, מתישבת לך כבר עם המזגן, העיקר להכנס למוזה וללמוד כבר למבחן.
רק שזה עתה נזכרת שאת הווילונות בחדרי השינה הגיע הזמן לכבס וגם הפנלים במטבח דורשים סיבוב ניקיון חדש, אחרי שעשית את שני אלה וכמובן לא סיימת, שוב התיישבת ליד השולחן. אחרי שהפעלת את מכונה הכביסה, אספת כל מיני ניירות לפח....
 
כעת את לומדת, מכריחה את עצמך להתרכז ביחידות החומר השונות. חבל שלא לקחת לעצמך משהו לשתות ואם את כבר במטבח אז תכניסו לבטן שיהיה מוצק. 
 
צלחת של דובדבנים ופירות הקיץ השונים כבר חוסלה, גם סנביץ' ענק עם קציצה נעלם כלא היה, כעת את מתפנקת רק עם קפה קר שהחצי פינק ואיך אפשר בלי הפסקה קטנה לפני שאת מתיישבת ללמידה ארוכה.
 
את מתיישבת על הספה, רק לחמש דקות לנוח מהמחשבות והלמידה המעיקה, מזפזפת ערוצים בטלויזיה, משלימה סדרות שלא ראית הרבה זמן ונרדמת כמובן. עברו להם כמה שעות טובות, את ממש עייפה ועוד לא למדת לבחינה.
 
הערב הגיע, הקטנה חזרה הביתה וכבר נרדמת במיטה, עדין יש ממטרות בחוץ וכל מיני מטלות בבית שאת שוב נזכרת שצריך לעשות. את מושיבה את עצמך על התחת ועכשיו את באמת הולכת ללמוד... מתיישבת לצפות בשיעורי האופק עם החזרה למבחן שהמנחה המליצה בחום לצפיה. את צופה בשיעור וברקע מנקה אבק באזור, רק עונה על שאלה ומקשיבה להסבר ועוד וויש קטן על השולחן מעבירה.
 
את באמת מנסה להתרכז וללמוד לבחינה הקרבה ומגיעה, רק שכל הזמן מפריעים לך... גורמים חיצוניים או פנימיים... ללמוד למבחן ולבודד משתנים מסתבר לא כל כך פשוט. סוג של קונפאודינג ארטיפקט והסבר חלופי, העיקר לעבור כבר את המבחנים הארורים!

 מה דעתך על תופעות של תקופת מבחנים ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

ידוע כהכנה למבחן,תקופת מבחנים,כיצד להתכונן למבחן