הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
fgf

האהבה שלי לסוסים


סיפור קצר ופיקטיבי על ההשפעה של רכיבה על סוסים על נפשו של אדם
התחלתי לרכב שהייתי בן 12, התחלתי לרכב כי אחד מחברי לכיתה התחיל לרכב והגיע עם השוט של הסוסים לכיתה, הוא כל כך התלהב שהייתי חייב לראות על מה כל המהומה. אז התעקשתי והתווכחתי עם ההורים שלי, בקשתי מהם ללכת לרכב על סוסים, בסוף הם וויתרו והגענו לחווה.
 
החווה הייתה מקום מדהים, אורווה גדולה שבה היו לפחות שבעה סוסים, כל סוס מדהים ביופיו, גדול, שרירי, אצילי כל כך. הלכתי עם אמי ופגשנו את המאמן שלי, בוריס, בחור נמוך מאוד, שרירי ורחב. הוא הסתכל אלי ואמר שאני הולך לרכב על סוזנה, ששמעתי את השם הייתי בטוח שאני הולך לקבל סוסה קטנה ורגועה, טעיתי.
 
התקרבנו לאורווה ושם ראיתי את סוזנה בפעם הראשונה, היא הייתה סוסה גבוהה, יותר גבוהה משאר הסוסים שהיו באורווה, בצבע לבן עם כמה כתמים שחורים מפוזרים על הגוף שלה, רעמה ארוכה וזנב קצוץ. שהתקרבתי אליה בפעם הראשונה היא הסתכלה אלי במבטח בוחן עד הרגע שבו הנחתי עליה את היד, בו הרגע שהנחתי את היד היא הרכינה את הראש ונהנתה מהליטוף.
 
בוריס ואני הוצאנו אותה והוא לימד אותי איך לשים אליה את האוכף, הוא סיפר לי שסוסים בשונה מבעלי חיים אחרים לא מפחדים מכלום ולכן היו רוכבים אליהם פעם במלחמות, הוא עזר לי לעלות אליה והתחיל ללמד אותי כיצד לרכב.
 
לא האמנתי כמה אני גבוהה שאני יושב על הסוסה, הרגשתי מלך העולם, התחלתי את הרכיבה הראשונה שלי, בהתחלה רכבתי לאט ובזהירות אבל עם הזמן הגברתי את הקצב, כל שיעור למדתי לרכב יותר טוב ויותר מהר, שאר הסוסים היו טובים, אבל שום סוס לא השתווה לסוזנה, היא הייתה הגדולה והיפה ביותר מבין כל הסוסים.
 
עברו כבר 15 שנה מאז שעליתי פעם ראשונה על סוזנה ואני עדיין מגיע פעם בשבוע לרכב על סוסים, סוזנה כבר נפטרה ובוריס כבר לא מלמד לרכב, אבל את האהבה שרכשתי לסוסים לעולם לא תעלם. תודות לרכיבה על סוסים הביטחון העצמי שלי עלה, הדימוי עצמי השתפר, ואפילו הצלחתי יותר בלימודים.
 
אני ממליץ בחום לכל הורה, אם הילד שלכם מבקש ממכם ללכת לרכב על סוסים, תסכימו, אתם לא תאמינו כמה טוב הרכיבה עושה לילד, הטיפול בסוס, הרכיבה, השמירה על כללי הזהירות, מפתחת ערכים ואיכויות שלא הייתם מאמינים שקיימים אצל הילד שלכם. 
 


מה דעתך על האהבה שלי לסוסים ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה
מאת הנערהבצעיףהירוק ב 18/07/2014 11:47 ( הפרופיל שלי ) מאוד מושקע !תגובה לתגובה

ידוע כלרכב, סוסים, הסוסים, טיולי סוסים, רכיבה על סוסים, לרכב על סוסים, רכיבה על הסוס, השפעה, רכיבה טיפולית