הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
freeliving

האדם והתרבות


כול בן אדם נולד בסביבה זו או אחרת, הוא גדל בה ולמד את מנהגיה. סביבה משמעותה תרבות, תרבות שמוצבים בה חוקים ודרכי פעולה מוסכמים ומאושרים על ידי חבריה.
תרבות!! היא המקום המייצג קבוצת אנשים עם ערכים משותפים, חוקים שהוצבו על ידי האשנים הראשונים שהמציאו את התרבות הזו. כול אדם נולד לתרבות זו או אחרת, וידוע באופן אוטומטי שהוא הולך ללמוד את המנהגים שלה, להתנהג בהתאם לצורה המוגדרת והמוסכמת לפיה. זכויותיו וחובותיו של האדם בתרבות זו הינם מוגדרים ולא בהכרח שונים מן הזכויות של כול העם שחיה בו התרבות האחת. 
אך בכול תרבות נולדים אנשים הנחשבים כחורגים מן הנורמה ולפעמים המצב נהייה קיצוני עד כדי כך שהם נחשבים לבוגדים. 
דבר זה לא בהכרח נכון כיוון שתרבות היא דבר יחסי וסובייקטיבי. אם באנו להסתכל על מדינה שיש בה 8 תרבויות שונים, שלכל תרבות יש אוסף שונה של מנהגים וערכים, אנחנו נראה שאי אפשר לחולל מוסכמות בין כול אנשי העם, ולא נצליח לרצות את כול האנשים. 
לכן, זה דבר צפוי מאוד שאנשים בודדים המתנסים בדברים מחוץ לתרבות שלהן, הולכים לפתח ערכים ורצונות חדשים שאינם שייכים לתרבות שלהם. 

השאלה היא, איך לפתוח את הגבולות של התרבות כדי שתאפשר לאנשים השייכים לה לחיות כפי רצונם בלי לפגוע בחוקי התרבות?
התשובה היא, שיש להעלות במודעותם של אנשים את החשיבות של קבלת השונה, הערכת הערכים הפרטיים של כול בן אדם. לחנך את האנשים לגבי זכויות הפרט, להראות לאנשים שרואים כי השונה הינו חוקג וטועה שזה דבר לא בהכרח נכון, וכי שוני מביא לפעמים לתוצאות יותר טובים המשפרים את חייו של הפרט, שמביאים איתו להיות שבע רצון מחייו. 
מצד אחר צריך גם להזהיר את הפרט השונה מלפגוע בזכויותם וכבודם של הארחים.
בסוף, שביעות רצון ושמחת חיים זאת המטרה הבלעדית והכי חשובה שמתבססים עליה החיים של כול אדם. כול אדם ששואף להגשים את חלומותיו ובוחר לחיות בצורה שהוא בוחר, אינו אלא אדם המחפש שמחה ושפע. 

 


מה דעתך על האדם והתרבות ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

ידוע כאופן חיים, תרבות, שמחת חיים, שפע, ערכים,