הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
hacking1

על האקינג והאקרים


מיהו האקר? מה הוא עושה?
בתחילת השתלטות המחשבים על העולם, אחד התחומים הראשונים שנשלט לחלוטין על ידי מחשבים היה מרכזיות הטלפון. מחשבים החליפו את הטלפניות שאיישו את המרכזיות 24\7\365 ביותר הספק, יותר יעילות, ולמרות מחירם האסטרונומי, גם יותר בזול.
הבעיה הייתה בתקשורת בין המרכזיות, או יותר נכון, בין המחשבים שבמרכזיות. כאשר אדם הרים טלפון וחייג לקו שבתוך אותה מרכזיה, אין שום בעיה, המחשב במרכזיה חיבר אותו מיד, לשם כך הוא נבנה. אבל אם אותו אדם חייג לקו במרכזיה אחרת? המחשב היה צריך לקרוא למחשב שבמרכזיה האחרת, ולבקש ממנו לאתר את הקו. כל זה נחמד בתיאוריה, אבל לפני המצאת תקשורת המחשבים, איך גורמים למחשבים לזהות זה את זה?
הפתרון היה פשוט להפליא, צליל החיוג! כל מרכזיה הפיקה צליל חיוג בטון מעט שונה וייחודי לה. כך "ידעו" המחשבים עם איזה מרכזיה הם מתחברים, ולאיזה מרכזיה הם רוצים להתחבר.
במקביל, לצליל חיוג מסוים ניתנה עדיפות במרכזיה, זה היה מזוהה כחיוג ממחשב ולא מאדם, וזה קיבל קו מיוחד.
סטודנט אמריקאי שהיה לאחד ההאקרים הראשונים, גילה את העובדה הזו, וגילה גם עובדה נוספת. משרוקית זולה שצורפה לקופסאות דגנים "קפטן קראנץ'" הפיקה צליל חיוג של מרכזיה! הוא הבין שכדי לקבל קו שיחות חינם, כל מה שעליו לעשות הוא לשרוק במשרוקית...
לכן הוא כינה עצמו קפטן קראנץ'. בהמשך ביחד עם כמה חברים, הוא פיתח את "הקופסא הכחולה". קופסה שהייתה מטעה את מרכזיות הטלפון, ומאפשרת לקבל שיחות חינם.
כך התפתח התחום הראשון של ההאקינג, שהתמקד בהטעיית מרכזיות טלפון וגניבת שיחות חינם.
בסופו של דבר חברות הטלפון עלו על העניין, ומיותר לציין שלא היו מרוצות מכך. הבעיות תוקנו, אבל ההאקרים בנתיים החלו ללמוד יותר ויותר ומצאו פרצות חדשות. החל מרדף החתול והעכבר, שבו חברה סוגרת פרצות והאקרים מחפשים חדשות.
קוין מיטניק, סטודנט אמריקאי והאקר, לא חדל לחפש פרצות ברשת הטלפון, ולבסוף מצא את הפרצה הגדולה מכולן, בני האדם!
מיטניק הבין שכל פרצה טכנולוגית שישתמש בה תיסגר בסופו של דבר, אבל בבני אדם אפשר לשטות ביותר קלות. כאשר לא הצליח יותר לקבל קו לשיחות חינם, פשוט נכנס אל תוך מרכזית טלפון ולקח קו מאחד הקווים שבתוך המרכזייה. זו הייתה חוצפה אדירה, אבל הוא הצליח לעשות זאת פשוט מפני שלא הפגין חשש בכניסה. השומרים ושאר האנשים חשבו שהוא עוד אחד מעובדי המרכזייה ופשוט נתנו לו לעבור. כך נולדה ההנדסה החברתית.
עוד על האקינג והנדסה חברתית, במאמר הבא...


מה דעתך על על האקינג והאקרים ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

נכתב ע"י gilhalamish
בתאריך: 08/06/2015
גיל חלמיש בן 42

7 מאמרים | 8861 כניסות
 השארת תֶּשֶׁר לgilhalamish
אנא עזרו לי להמשיך ולתת ידע מקצועי
נהנתם? נשמח לקבל לייק מכם!