הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
paint

ציורים - היסטוריה


ההיסטוריה של ציורים, כיצד זה התחיל לאן זה התפתח ולאן זה עוד הולך להתפתח.
הציור נחשב לאחד מצורות האומנות הקלאסיות והעתיקות ביותר שקיימות בעולם. עוד בימי האדם הקדמון היו מציירים ציורים על הקירות של המערות. ציור היא אומנות שחוצה תרבויות ואין תרבות בעולם שלא ציירה, הצייר היה נתפס כאומן, בעל מלאכה ולעיתים אף כאיש דת. 
 
כל תרבות בעולם הייתה מציירת ציורים שונים ומיוחדים, כל סגנון ציור שונה מקודמו ואם השנים גם איכות הציורים השתנתה, אם בימי קדם לא היו כמעט חומרים זמינים לצייר איתם בהמשך אם ההתפתחות האנושית ניתן לראות ציורים צבעונים ומלאי חיים לעומת פעם.
 
בנוסף ניתן לראות הבדלים בולטים בין ציורים מימי הביניים במזרח לעומת ציורים מימי הביניים באירופה, ההבדלים נובעים בעיקר מהבדלי הדת, התרבות וכמובן החומרים שהיו זמינים לאנשים באותה תקופה. ככל שהאדם התפתח והתרבות התפתחה החלו לצוץ יותר ויותר סגנונות ציור שונים ומגוונים.
 
כיום אם נחליט שאנחנו רוצים ללמוד לצייר אלינו להחליט איזה סגנון נרצה ללמוד. אנו יכולים להחליט לצייר ציורים בסגנונות של המאה העשרים כמו סוריאליזם של סלבדור דאלי או להחליט לצייר כמו פבלו פיקאסו בסגנון קוביזם, כמובן שאפשר גם להחליט לצייר בסגנונות לפני המאה העשרים כמו נאו-קלסיציזם  שהתפתח במאה ה-18 בהשפעת המהפכה הצרפתית או בסגנון גותי שהיה נפוץ על ידי הכנסייה בתקופת ימי הביניים.
 
אם חשבנו שמספיק לבחור סגנון ציור, טעינו יש עוד כל כך הרבה גורמים אשר משפיעים על הציורים שלנו, מסוג הצבע שאנו בוחרים האם נשתמש בצבעי מים, גואש, פסטל, צבעי שמן ועוד. כמובן גם תלוי על איזה חומר נחליט לצייר, אפשר לצייר כמעט על כל החומרים שקיימים קנבס, נייר, לוח ואפילו אבן. אם זה לא מספיק נוכל להחליט אם איזה כלים נחליט לצייר מברשת, מכחול, מברשת אוויר (Air brush) ועוד.
 
לסיכום, כאשר אנחנו נחליט שאנחנו רוצים ללמוד לצייר נוכל להחליט ולבחור מבין סגנונות, חומרים וכלים רבים שבאמצעותם ניתן לצייר וליצור אומנות חדשה ולהתחבר לצד היצירתי שלנו. כמובן שלא חייבים לבחור סגנון או כלים וניתן ליהנות מכל העולמות, לעולם לא נדע לאיזה תחום וסגנון אנו מתחברים אם לא ננסה.
 
תזכרו, לעולם אי אפשר לדעת מה יקרה אם הציורים ומי יאהב את הציורים שנצייר, כל אחד מאתנו יכול להיות האומן הגדול הבא.  
 


מה דעתך על ציורים - היסטוריה ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

ידוע כציורים, היסטוריה, התפתחות הציורים, אומנות, התפתחות האומנות