הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
qwer

טאי צ'י כתחביב


סיפור קצר ופיקטיבי על בחירת תחביב ומדוע דווקא לבחור בטאי צ'י
הייתי בן 65 שהתחלתי להתאמן בטאי צ'י, זה היה כמה חודשיים אחרי שיצאתי לפנסיה וחיפשתי לי תחביב מעניין שאני יוכל לעסוק בו בגילי, בלי לפגוע בבריאות שלי ואולי אפילו להועיל לעצמי ולמצב הבריאותי שלי. התחלתי לחפש תחביבים שונים.
 
מצאתי תחביבים רבים שיכולתי לבחור מבניהם, חלק מהתחביבים התאימו לאנשים יותר צעירים ממני כמו תחביבים בעלי אופי אתגרי בשטח או תחביבים שעסקו בפעילות גופנית מאומצת ומאתגרת. תחביבים אלו לא התאימו לי.
 
המשכתי לחפש ומצאתי גם תחביבים שעוסקים חזק מאוד בפן המנטלי, משחקי שח-מט, תשחצים ועוד שאר משחקי חשיבה והיגיון, גם התחביבים האלו לא התאימו לי, היה ברצוני למצוא תחביב שיצליח לשלב לי בין הפן הפיזי למנטלי, כאשר הפן הפיזי אינו יפגע בבריאותי.
 
לבסוף אחרי עם הנכדים הציע לי שלומי הנכד הגדול מבין השלושה להתחיל ולהתאמן בטאי צ'י, הוא סיפר לי שיש קבוצה שמתקיימת פעמיים בשבוע בחוף בתל אביב ועושה אימון טאי צ'י. שלומי הצליח לעניין ולסקרן אותי לגבי האימונים אבל לא הבנתי מה זה טאי צ'י במאה אחוז.
 
החלטתי ללכת לאימון למרות שלא הבנתי במאה אחוז מה זה טאי צ'י, החלטתי שאין לי מה להפסיד ומקסימום אני לא אהנה ואפרוש מהאימונים, לא עלה בדעתי שאני אהנה כל כך בספורט שנראה כל כך איטי ולא מרגש. טאי צ'י למי שלא יודע הינו אומנות לחימה.
 
אבל בשונה מאומנויות לחימה רגילות בטאי צ'י כל התנועות מתבצעות באופן מאוד איטי ומבוקר, אין כאן קרבות או אימונים פיזיים ומתישים מול שקי אגרוף או מספר יריבים. בטאי צ'י העבודה היא איטית ומבוקרת. בטאי צ'י האימון הוא בחלקו מדיטציה וחלקו אומנות לחימה.
 
אדם אשר מתאמן בטאי צ'י עובד על מנטליות ועל התחום הפיזי בו זמנית ובאופן מבוקר. התרגילים שמבצעים נעשים תוך שמירה על הגוף ועל נשימה נכונה, ואף ישנם אנשים אשר ביום-יום סובלים מבעיות פיזיות אשר מגבילות אותם אך כאשר הם מתאמנים בטאי צ'י נראה כי הבעיות האלו נעלמות.
 
לסיכום הייתי ממליץ בחום לכל אדם אשר מחפש תחביבים לנסות טאי צ'י. טאי צ'י הוא אחד מהתחביבים היותר מאתגרים ומהנים אשר נתקלתי בהם כאשר חיפשתי תחביבים לאחר שיצאתי לפנסיה, נכון להיום אני עוסק בטאי צ'י כבר 15 שנה ואינני מצטער לרגע.
 


מה דעתך על טאי צ'י כתחביב ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

ידוע כצ'י, טאי צ'י, בטאי צ'י, התאימו, אושר, לחימה, אומנות, תחביבים, תחביב