הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
saqwxz

תמציות צמחים כתחליף לריטלין


סיפור קצר ופיקטיבי
התחלתי לקחת ריטלין שהייתי בן 10, זה היה א חרי כמה חודשים בהם אימא שלי ניסתה למצוא תחליף טבעי לריטלין שיוכל לעזור לבעיות הקשב וריכוז שלי, היא חיפשה במשך כמה חודשים ולא מצאה עד שלבסוף היא החליטה שאין פתרון והחלה לתת לי ריטלין.
 
לקחתי ריטלין במשך ארבע שנים, הייתי בן 14 שהחלטתי שאני מפסיק לקחת ריטלין, החלטתי שאני לא רוצה להמשיך לקחת תרופה כל בוקר, האמנתי שיש פתרון אחר, שאני בניגוד לאימא שלי אצליח למצוא תחליף טבעי לריטלין שיעשה את העבודה שצריך ויעזור לי להתמודד עם בעיית הקשב וריכוז שלי.
 
זה לקח לי כמעט חצי שנה עד שמצאתי תחליף טבעי לריטלין, במשך אותה חצי שנה המשכתי לקחת ריטלין מתוך אמונה שאם אני אפסיק לקחת אותו אני לא יצליח להתרכז בלימודים ואכשל במבחנים. התחליף שמצאתי היה תמציות צמחים שנועדו להשרות תחושה של רוגע ושלווה כאשר לוקחים אותן.
 
מצאתי את התמציות האלו במקרה, זה היה כאשר הלכתי לחנות למוצרי מזון אורגניים ובמקרה שמעתי זוג מבוגר מדבר על כך שהם קנו לנכד שלהם את התמציות האלו והן עזרו לטפל לו בבעיית הקשב וריכוז. שאלתי אותם מה הן התמציות האלו והאם הן טבעיות.
 
הם ענו לי ועזרו לי למצוא את התמציות, הם הסבירו לי שאלי להוסיף כמה טיפות מהתמצית לתוך כוס מים או תה בבוקר שאני קם ולאחר מכן אני יוכל להמשיך כרגיל ואני ארגיש שלוו ומרוכז. סופסוף מצאתי תחליף טבעי לריטלין, תחליף שאינו יפגע בגוף שלי, חומר שיעזור לי להתרכז ולא ידרוש ממני לקחת תרופות אם תופעות לוואי רבות.
 
התמציות עזרו לי להירגע ולהיות מרוכז במשך כל היום ולא הייתי צריך להוסיף יותר משלוש טיפות לכוס מים בשביל שהן ישפיעו אלי. בנוסף לא היו להן תופעות לוואי או לפחות לא תופעות לוואי כמו לריטלין. זה היה באמת תחליף טבעי לריטלין.
 
התמצית הייתה עשויה ממספר צמחים אשר עוזרים לגוף להירגע ומאפשרים לי להיות יותר מרוכז. כמובן שלפני שקניתי את התמציות בדקתי אליהן באינטרנט וחיפשתי את הסוג הספציפי הזה של התמציות. חיפשתי אנשים שמשתמשים בתמציות כתחליף טבעי לריטלין וכיצד זה משפיע אליהם וכמובן שהתייעצתי עם רופא.
 
לסיכום, מי שמחפש תחליף טבעי לריטלין שידע שאסור לוותר, ובסופו של דבר הוא יצליח למצוא את התחליף שמתאים לו, רק שיזכור לבדוק ולהתייעץ עם רופא לפני שהוא מתחיל לקחת את התחליף מכוון שאי אפשר לדעת למה לצפות.
 


מה דעתך על תמציות צמחים כתחליף לריטלין ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה
מאת Dk ב 24/09/2013 15:01 ( הפרופיל שלי ) בהתבסס על מחקרים אלה, תופעות לוואי הנפוצות ביותר של ריטלין כוללות: * עצבנות * נדודי שינה * אובדן תיאבון * בחילה * סחרחורת * כאבי ראש * נמנום * כאבי בטן * הרזיה * האטת קצב צמיחה - הריטלין עלול גם להאט זמנית את הצמיחה של ילדים. האטה זאת של הצמיחה היא בדרך כלל קטנה (פחות מ- 3 סנטימטר), והילד בדרך כלל מדביק את קצב הצמיחה הרגיל שלו עם הזמן. השפעות לוואי חמורות של ריטלין תופעות לוואי חמורות של ריטלין, שיש לדווח לרופא המטפל: * מחשבות אבדניות * בלבול * לחץ בחזה, כאבים בחזה, או דפיקות לב * קוצר נשימה * דיכאון * יציאה מהבית יותר מהרגיל או התנהגות תוקפנית יותר * התנהגות המוזרה * הזיות (לראות, לשמוע, או להרגיש דברים שהם לא באמת שם) * התרגשות או חוסר מנוחה * עילפון * התקפים * תנועות בלתי מבוקרת של הראש, הצוואר, הפה, הידיים או הרגליים (המכונה טיקים) * סימנים של תגובה אלרגית, כגון: פריחה בעור, גירוד, כוורות, צפצופים , קושי בנשימה, נפיחות לא מוסברת. תופעות לוואי פחות שכיחות תופעות לוואי פחות שכיחות כוללות אך אינן מוגבלות ל: * שינויים בתפקוד הכבד * נשירת שיער (ראה ריטלין ונשירת שיער) * אנמיה.תגובה לתגובהבתגובה לDk מאת להביור ב 01/10/2013 13:55 ( הפרופיל שלי ) על אילו מחקרים אתה מבסס את רשימת תופעות הלוואי הנ"ל. האם שמעת על מקרים ספציפיים בהם התלתה ולו אחת מתופעות הלוואי שאתה מונה? אני סומך יותר על דעתה של ד"ר איריס מנור, מנהלת אניגמה - המרכז לאבחון וטיפול בליקויי קשב, ריכוז ולמידה. ד"ר מנור, שדוחה את כל הטענות שהזכרת ומגדירה אותן כמיתוס, היא פסיכיאטרית מומחית לילד ולמתבגר אשר התמקצעה בעיקר בהפרעות קשב וריכוז (ADHD). ד"ר מנור עומדת בראש היחידה להפרעות קשב וריכוז בבי"ח גהה. מרצה בביה"ס לרפואה באוניברסיטת ת"א, ועוד כהנה וכהנה. מאת להביור ב 23/08/2013 08:55 ( הפרופיל שלי ) הזכרת תופעות לוואי שיש לשימוש בריטלין ולא ציינת מה הן.תגובה לתגובה

ידוע כריטלין, לקחת, תחליף טבעי לריטלין, תחליף לריטלין, תמציות, תה, תחליף טבעי, תחליפים טיבעים