הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
summer_sun

שעון קיץ מחכה לאלכימאית


תחילת האביב מורגש היטב מבחינת מזג האוויר ושעון הקיץ רק מוסיף לאווירת השינויים שחלה בעונה זו של השנה. אז מה כל כך טוב בשעון קיץ? האלכימאית בסיעור מוחות בחיפוש חסרונות.

 

לפי ויקפדיה, "שעון קיץ הוא קביעה של תזמון שעות היממה הנהוגה באופן מקומי למשך תקופה מסוימת בשנה (בדרך כלל מהאביב ועד הסתיו) בשונה מן השעון הנהוג באותו מקום בשאר השנה לפי זמן יקום מתואםהשינוי בקביעת הזמנים מתבטא לרוב בהזזת השעון שעה אחת. בתחילת תקופת שעון הקיץ מוזזים מחוגי השעון שעה אחת קדימה, ובסיומה הם מוחזרים שעה אחורה. מטרתה העיקרית של הנהגת שעון הקיץ במקורה, הייתה שיותר שעות המקובלות כשעות פעילות של בני האדם יהיו במהלך היום, בחופף לאור היום טבעי, ובכך יופחת הצורך בתאורה מלאכותית הצורכת אנרגיה"

שעון הקיץ, לי אישית עושה בעיקר טוב. הוא מאריך לי את שעות האור ביום, מה שמאפשר לי להספיק לעשות הרבה ותר דברים, זה לא שמישהו הוסיף לי זמן אבל כשיש יותר אור תחושת העייפות פחות מורגשת ויש יותר אנרגיות לבצע תכניות.

שעון הקיץ מוציא את החשק להישאר במיטה ולהתכרבל, משהו בחמימות הנעימה של הפוך נעלם עם ימי הקיץ החמים שמגיעים, ואני מוצאת את עצמי פחות מושכת רגעים במיטה אלא קמה (כמעט) בקפיצה. בעצם זה לא בגלל השעון, אלא זו הקטנה שהתעוררה.

ואם כבר מדברים על הקטנה, שעון הקיץ מוסיף לנו עוד שעות אור בערב. מה שאומר שאני לא ממהרת לאסוף אותה מהר מהר מהגן כדי להספיק להגיע אתה לגן שעשועים, להתגלש ולהתנדנד עד שיחשיך, הערב המשותף שלנו ארוך יותר ומאפשר לצאת יותר החוצה ופחות לפחד ולחשוש מבואו של החושך. מחכה כבר לימים החמים שניסע לים אחרי העבודה...

ואם כבר חושך אז יש פה מעט חסכון חשמל, מדליקים את האור מאוחר יותר. אני  לא יודעת עד כמה זה באמת משנה לחשבון החשמל בסוף החודש, המונה דופק בעיקר בגלל המזגן שעובד היטב בימי הקיץ החמים.

ועד שביתי תתרגל לשעות החדשות אני נהניתי מהאפשרות לקום קצת יותר מאוחר ולישון קצת יותר. במקום שהקטנה תתעורר ב6 היא מתעוררת ב7, שעה שלמה לשנת היופי שלי.  אני מאמינה שהכיף יגמר בקרוב, בינתיים תודה על מה שהיה.

ובכל זאת, רציתי למצוא חסרונות, מצאתי אחד, אולי הוא קטן, שקטנה בעצם לא רוצה ללכת לישון בשעה הרגילה ורק מושכת את הזמן, מה שאומר שזמן האמבטיה מתארך שלא לדבר על זמן ההרדמה שיכול לקחת שעה שלמה כי היא עדין לא מרגישה מספיק עייפה. אני מניחה שגם עניין זמן ההירדמות יירגע בימים הקרובים, בינתיים אני מגיעה אל סוף היום שפוכה ועייפה לא פחות אבל עם הספק טיפה יותר גבוה.

כמה אנרגיות יש בשמש תודה שעון קיץ, שהות נעימה ותעשה טובה, תכבה את האור ביציאה, השמש שקעה ומרגיש עוד מוקדם אבל בעצם גם הזמן שלי להיכנס למיטה כבר כאן.מה דעתך על שעון קיץ מחכה לאלכימאית ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

ידוע כמעבר לשעון קיץ, חסרונות ויתרונות לשעון קיץ