הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
tomerhemed

להיות תומר חמד


צומת דרכים בקריירה של הליגיונר הבכיר ביותר של הכדורגל הישראלי.

מה זה להיות תומר חמד? אז קודם כל זה להיות גבר גברי במיוחד, נשמע מצחיק אבל זו האמת. כמו אליניב ברדה, טל בן חיים (הבלם) אפילו דקל קינן למרות שלא הצליח להחזיק קריירה באירופה, גבר גבר, מלח הארץ, מאנטש. אחד כזה שמתמודד עם הבלמים הכי גדולים והכי חזקים שיש ומצליח להוריד כדורי גובה בלתי אפשריים לחברים שלו כמעט כמו ג'ירו או דרוגבה. כזה שעובד בלי הפסקה מחוץ לדשא בחדר כושר ושאר אימונים נוספים ועל המגרש בשביל הקבוצה, אגרסיבי, נוכח, פותח שטחים ומוותר על כדורים בשביל אלו שבמצב טוב יותר למרות שיכולת הסיום שלו טובה בהרבה.. ומכאן שלהיות תומר חמד אומר גם להיות קצת ואולי מאד מתוסכל ולא להראות את זה לאף אחד כדי להשאר כזה גבר אחרת כנראה שלא תשחק כלל. אז מצד אחד אני בטוח שחמד אומר תודה לאלוהים על כל יום בבימת הכדורגל הגדולה בעולם. אבל מצד שני הוא בוודאי מתוסכל. 
מדוע?
משום שלהיות חלוץ בקבוצת אמצע טבלה/תחתית באנגליה וכמעט בכל ליגה זה אומר לקבל מעט מאד הזדמנויות וגם הן ברב המקרים חצי הזדמנויות. זה אומר לבנות פחות או יותר על סולי מארש המוכשר שיצליח למרות הקושי לייצר עבורך מצב וחצי למשחק, או על כיאל שיחפש אותך כי הוא מכיר אותך מהבית.. נראה שאין שחקן שמסוגל להשלים מהלך בקבוצה הזו בטח לא אנתוני קנוקהארט שמקבל החלטות בערך ברמה של חן עזרא.. תוסיפו על כך שהמלך של המועדון הוא גלן מארי החלוץ שמאד דומה בסגנון המשחק שלו לחמד לכן הם כנראה לעולם לא ישחקו יחד מה שמגביל עוד יותר את ההזדמנויות עבור הישראלי שנאלץ לחלוק עימו את הדקות. ועל כל אלה מרחפות שמועות חזקות על העברה אפשרית של מוסא דמבלה חלוץ סלטיק אפילו בחלון ההעברות הנוכחי.

מוסא דמבלה - יחליף את חמד בבריטון?

בקיצור לא קל להיות תומר חמד בימים אלו אך יאמר לזכותו שהוא מצליח לפסוע בין הדקויות בצורה בהחלט מרשימה ומעוררת כבוד ובכלל העובדה שהגיע עד לכאן היא בין היתר תולדה של בגרות, מקצוענות וקבלת החלטות נכונה לאורך הדרך. אך האם זהו המקסימום של תומר חמד? האם לכך פילל? להיות שחקן רוטציה בין המלך השולט לרכש הבא? בין פרגון וקבוצתיות לבין הצלחה אישית? נכון, שחקן ישראלי בפריימר ליג זה לא מובן מאליו אבל יש תחושה שחמד יכול יותר או כמו שאומר צדי צרפתי, זה ליד. 

ועכשיו יהיו שיאמרו שיקח יותר אחריות! שיצור לעצמו, שיהיה קצת אגואיסט, הוא מסוגל ליותר! ואולי הוא אכן מסוגל ליותר. בארץ ראינו שחקן שגם יודע להיכנס מהאגף ולעבור שחקנים, יודע לתת נגיעות קסומות כמו העקב ההוא לבן בסט נגד פורטוגל ובכלל ההשפעה שלו בנחברת עצומה. עם זאת בברייטון במיוחד בעונתה הראשונה בפרמייר ליג הוא מוגבל חצי בגללו חצי בעל כורחו. כשאתה לא כוכב על ולא עלית למועדון 20-30 מיליון אירו (סכומים גבוהים בסדר גודל של ברייטון) אתה יכול לנסות ולקחת יותר אחריות רק שאם זה לא הולך פעם פעמיים מהר מאד אתה מאבד הרבה קרדיט שקשה ולוקח זמן להחזיר. אומרים שתג מחיר גבוהה מלחיץ? לפעמים גם תג מחיר נמוך מלחיץ באותה מידה ויותר. אין מרווח לטעויות, הולכים על בייצים וכל מהלך צריך להיות המהלך הנכון. פחות להגדיל ראש, זו התחושה שמקבלים מצפייה בחמד במדי ברייטון. ואני בעד לשחק ביחד ופשוט אבל לפעמים חלוץ צריך לקחת כדור, לא לראות אף אחד בעיניים ולשים גול, ויוצאי הדופן שמעיזים ועושים זאת אכן מתגלגלים לקבוצות הגדולות אך אלו נדירים והתהליך שלהם מתחיל מוקדם יותר. חלוץ בן 30 כמו חמד כבר לא יתגלגל יותר מדי והוא חייב להלחם על מקומו בכל אימון ובעיקר בכל משחק תוך שהוא נמצא במלכוד או פחד מסויים שתמיד מרחף בכל קבלת החלטה על הדשא. לא שחלילה נראה שהוא משחק ללא ביטחון אך לטעמי אם הוא היה מקבל יותר חופש הוא גם היה מפיק מעצמו הרבה יותר.


כריס יוטון - מאמן ברייטון.

בשורה התחתונה בעונה ראשונה בליגה הטובה בעולם בוודאי שצריך סבלנות, קשה לצפות מחמד לקרוע רשתות על בסיס שבועי בטח שלא בנסיבות הנ"ל. וזה לא שאי אפשר להבין את ההתנהלות המקצועית של כריס יוטון המאמן שבוחר לשחק בזהירות מסויימת ובסך הכל מצליח. מצד שני כשהמועדון מאיים להביא עוד חלוץ יוקרתי זה הזמן להגדיל ראש, לקחת אחריות, לשבור את הכלים ולהוכיח שגם אתה יוקרתי לא פחות  ושהמועדון יכול לוותר על ההוצאה ולדעת שיש על מי לסמוך. וחוץ מזה מי שלא מעיז, אתם יודעים...מה דעתך על להיות תומר חמד ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

ידוע כתומר חמד,ברייטון,בירם כיאל,ליגה אנגלית,כדורגל,ספורט,כדורגל ישראלי,מוסא דמבלה, אליניב ברדה,טל בן חיים