הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
traffic_jam

פותחים פקקים בדרכים


זהו! עכשיו זה רשמי, אתם נוסעים לחופשה. התיקים ארוזים ואתם כבר באוטו, יוצאים לדרך יחד עם כל בני ישראל שיצאו גם הם מהבית

זהו! עכשיו זה רשמי, אתם נוסעים לחופשה. התיקים ארוזים ואתם כבר באוטו, יוצאים לדרך יחד עם כל בני ישראל שיצאו גם הם מהבית.

 
חגים אצל העם הישראלי הם סיבה למסיבה ובעיקר לחופשה עם נסיעה ארוכה ואם אפשר גם שיהיו כמה שיותר מקומות עצירה.  ישראלים עצבניים ומקטרים, חסרי סבלנות לנסיעה ארוכה אבל רוצים לנסוע רחוק בכל חופשה.  ולא משנה שתיכננתם לצאת מוקדם הרי אין סיכוי שתצאו בזמן ותצאו מהבית רק לאחר חריגה של שעה במקרה הטוב מהתכנון ובמקרה הרע כבר תשארו בבית כי מה לא חבל על הזמן עד שנוסעים עד שמגיעים נגמר הזמן ובסוף לחזור את כל זה?! למה, מה קרה? מחירי הדלק הגיעו לרצפה?
 
אחרי שכולכם כבר התארגנתם ויצאתם לדרך, קצת באיחור אתם אומרים לעצמך "לא נורא" אני בחופשה, אנשים לא עובדים, אין פקקים. נכון, הפקקים של היין כבר מזמן נפתחו בליל הסדר, אבל אני התכוונתי לעומסי התנועה שלא מוותרים לישראלים ואופיינים במיוחד בכבישי ישראל היפים אשר פנויים בשעות אלה בימי חול אבל עמוסים עד נורא בימי החופשה.
 
כדי לקצר ולהגיע כבר למקום את מחליטים לקצר, כביש 6 קורץ לכם וכך גם לשכנים בנתיב ליד וגם אלה שעקפתם לפני שניה מימין. כביש 6 הוא אכן כביש שירות מהיר ונהדר אבל שכחתכם שאתם בחופשה ואתם לא היחידים, בני ישראל מתאגדים על הכבישים ויוצרים את עומסי התנועה המפורסמים.  בכלל בחופשה כזו זו בעיה.
יש לכם שתי אפשרויות:
ליסוע בנתיב הימני על 70 יחד עם שאר האטובוסים והמשאיות שהחליטו להציף את הכביש דוקא בימי חול המועד היפים או לנהוג כמו מטורפים על 120-130 בנתיב השמאלי. אין פה באמצע, אנחנו ישראלים קיצוניים.
 
כמובן שאתם לא דפוקים ועולים על הנתיב המהיר רק שהאוטובוס מימנכם החליט שנמאס לו ליסוע על 70 אחרי משאית שנושאת על 75 ומחליטים להצטרף לנתיב שלכם, שעד עכשיו היה מהיר וכעת אתם על כביש 6 (עדין) נוסעים על 70 בנתיב השמאלי אחרי אוטובוס הקסמים של נתיבי ישראל שיצאו לצפון בטיול מאורגן לצפות במצפה מהר.
 
בסופו של פקק לא נחמד מחכה לפחות רמזור אחד, זה בדיוק כמה שקורה לאחר שירדתם מכביש השירות בתשלום. אתם מתעצבנים שבעצם לא חסכתם שוומדבר ועוד שילמתם אגרה, אתם עומדים בפקק עם כולם, אין לזוז ואין לעקוף, שפע משטרות במקום. אתם ישראלים טובים ומתריעים בwaze על עומס תנועה.  כדי מעט להתשעשע אתם כותבים בפטפטת "איפה אנחנו" ומוסיפים גם תמונה של הבחורה שיושבת ליד הנהג.  ובכלל הwaze היא תוכנה נחמדה, מאפשרת לישראלי הממוצע להרגיש מעט משוכלל יותר ובזכות כל ההתרעות אולי גם להראות שהוא שוב דופק את כולם ועוד יגיע לפני כולם בהרבה הרבה זמן. 
 
כדי להנעים את הנסיעה אתם מדליקים את הרדיו, מתעצבנים על הקרטל הלא רשמי שבכל התחנות יש פרסומות באותו זמן, גם באלה של השפה הערבית, כשסוף סוף אתם מגיעים לתחנה נורמלית עם איזשהו שיר, הוא נגמר אחרי דקה והתחנה השתבשה ולא קולטים יותר, אתם בצפון, כאן אין קליטה, שכחו מיזה ושימו דיסק בבקשה.
 
אתם כבר שעה על הכביש, מתחיל להציק בישבן והגיע הזמן לעצור להתרעננות בתחנת הדלק הקרובה. זה לא שנגמר לכם הדלק וגם הבאתם אוכל מהבית אבל הרבה יותר נחמד להכנס לבית קפה או לחנות נוחות, לשתות קפה שעלה הון  אחרי שעמדתם רבע שעה בתור ובסוף הגיע כבר קר. אתם מזמינים גם ארוחת בוקר כי אתם רעבים ולא אכלתם כלום מאתמול. זה פסח זוכרים, החלטתם השנה בלי חמץ, לא חשבתם על זה יותר מידי כשעם ארוחת הבוקר הגיעה סלסלת לחמים ענקית, כשר לפסח? אולי שנה הבאה.
 
אתם ממשיכים בנסיעה, בקרוב תגיעו ליעד. יצאתם ב11, הGPS  הבטיח לכם שתגיעו תוך שעה וחצי בלבד
והנה השעה כבר אחרי שתיים ורק עוד חצי שעה אולי מגיעים. אתם מפהקים ועייפים, אפשר לחשוב נסעתם מחוף לחוף בארה"ב.
לקראת השעה 4 אתם מגיעים ונשפכים.
 
הרוגים מעייפות מנהיגה מתישה, שוכחים לרגע שאתם נוסעים את אותו הזמן מידי בוקר לעבודה בפקקים, עובדים מיליון שעות ועוד נוסעים חזרה באותו הזמן
אבל עכשיו... אתם בחופשה... נהגתם הרבה, שוב אכלתם לא מעט... אתם בחופשה... נסיעה טובה.


מה דעתך על פותחים פקקים בדרכים ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה
מאת ריקי ב 23/04/2011 08:17כל כך נכון!! חג שמח וחופשה מהנהתגובה לתגובה

ידוע כנהיגה בפקקים בחגים,פקקי תנועה, עומס תנועה, דיווחי בwaze,waze