הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
zman_zugi

האלכימאית יוצאת לדייט בסופר


התכנית "14 שבועות" מנפצת לכולנו את הבועה הורודה וחושפת את סודות הקשיים במעבר להורות. האלכימאית מגלה סוד קטן על זוגיות, כיצד למצוא את הזמן הזוגי גם בין שפע המטלות המעיקות.

מזה כמה שבועות שרצה בערוץ עשר התכנית "14 שבועות" זו שנותנת לכולנו סטירה אחת גדולה ומנפצת את הבועה על חופשת הלידה. התכנית למעשה חושפת את כל אותם הסודות המרים שאנחנו לא רוצות לזכור ומתכחשות לזה שחווינו לאחר שתקופה זו עוברת בהנחה שהצלחנו לשרוד אותה בהצלחה. חופשת לידה היא לא החלום הורוד, זה לא רק תינוק מתוק שישן,יונק ואינו מציק.  חופשת לידה זה עולם נפרד שאותו חווה כל אם טריה בישראל על בשרה, לעיתים היא תכחיש את כל הקשיים שחוותה, לעיתים תסכים לשתף בחלק מהסודות אך כמו הלידה,היא לא תספר לך כמה נורא זה היה ,אלא כמה ילדים הם הכל וכמה שילדים זו שמחה ואושר, האמנם? והיכן הזוגיות בכל התמונה?

 
בפרק האחרון שצפיתי בסדרה שנגעה על הקשיים בזוגיות, הריחוק הטבעי שמתרחש בין בני הזוג והקושי מול הרצון לשמר את מה שיש ולהחזיר את האש מול האם שנקרעת בטיפול מול התינוק ששואב את כוחותיה רוב היום, יצא לי לחשוב על עצמי, על הזוגיות בחיי. אמנם אני כבר מזמן לא בחופשת הלידה, והנסיכה האישית שלי גדלה ולאט לאט חוזר אלינו הזמן האישי שלנו כשהיא נרדמת וגם יש עזרה מסוימת מההורים שלוקחים אותה אליהם מידי פעם ומאפשרים לנו אוויר לנשימה,לנשום ביחד ולהיות בני זוג. 
 
בתכנית, כל אם טריה סיפרה על הצורך שלה בזמן שלה עם הבן זוג שלה,הזמן שלא קיים. נורא קל לי להסתכל מהצד ולהגיד האמנם? ושוב אני חוזרת לדעה האישית שלי, שזוגיות אינה מתקיימת מעצמה, צריך לתחזק אותה,לשמור עליה וכל הזמן להוסיף לה קרשים כדי שהיא תמשיך לבעור,כמו מדורה מחממת ונעימה. זוגיות כמו משפחה, צריך לתפעל.
 
במהלך צפיה בכל פרק ופרק אני נוטה לשים את עצמי במקום אותן נשים, שכחתי את כל הקשיים שמתלווים, האם ככה מתנפצים לנו החיים בשניה? היכן בועת האהבה הורודה של הנישואים? היכן המשפחה האוהבת, האמא המחייכת והאבא הצוחק? מסתכלת על עצמי,כמעט בטוחה שפצחתי את התשובה שכולם מדברים עליה וכולם כבר יודעים אותה מזמן, כדי שכל אלה יקרו צריך שיתוף פעולה.מעצמו זה לא יקרה, המטלות היומיומיות שואבות אותנו ומשכיחות מאיתנו את הרגש. 
 
האלכימאית לא חושבת שצריך לוותר ואי אפשר רק לרצות ולהתגעגע, זוגיות צריך לתפעל.
 
אני נזכרת ביום חמישי האחרון, זהו הערב הקבוע שלנו בשבוע שהוא הזמן הזוגי שלנו. הנסיכה שלנו נהנת מזמן איכות עם סבא וסבתא בעוד אנחנו משלימים זמן זוגי. ישבנו יחד בבית קפה, מסכמים לעצמנו את השבוע ואת כל המטלות שלפנינו. לכאורה יש לנו שפע משימות ורק ילדה אחת ובכל זאת, הזמן האישי שלנו לצד המטלות המכבידות. מסתכלת לאחור על אותו ערב חמישי, משחזרת את הרגעים, אמנם את הערב סיימנו בסופר עם כל על ישראל אך גם סיימנו את הערב בתחושה טובה, שהרווחנו את הזמן שלנו לבד בכל זאת גם אם את רובו העברנו בסופר. 
 
לצאת לדייט לקניות זו אולי בדיחה, רבים יגידו שזה בזבוז זמן מעיק, במבט לאחור, אני בכל זאת חושבת שהיה לנו דייט מאוד מוצלח.
 
איך זה היה?
 
טרם הכניסה לסופר, הרכבנו ביחד את רשימת הקניות, רשמתי את כל המצרכים שהחצי ציין שלדעתו צריך, הוספתי גם משלי. עבדנו בשיתוף פעולה והבטחנו לעצמנו שמה שלא ברשימה- לא נכנס לעגלה. יום חמישי בערב, מה חשבנו לעצמנו? שנהיה בסופר לבד? שנהיה שם חמש דקות ונגמר? כדי לייעל את הדייט המוצלח שלנו, התפצלנו,רצינו לחסוך זמן. 
החצי פנה לירקות ממלא את משימתו בעוד אני מזפזפת בין התורים למעדניה ולמחלקת הבשר להשלים את החלק שלי. נפגשנו ביחד אי שם ליד הטעימות של הקפה והפתיתים. השלמנו ביחד את שאר המוצרים הקטנים ופנינו לקופה. לכאורה זה היה נראה כמו דייט קצר, תוך פחות מרבע שעה מלאנו עגלה על פי הרשימה עם חריגה קטנה שהוספנו כמה מוצרים שלא ציינו. 
 
איפה פה הדייט? בעצם אם את הזמן הזוגי שלנו בזבזנו על מילוי עגלה מתוך רשימה, לכאורה משימה ידועה מראש ובנאלית ובנוסף לכך התפצלנו ולא ממש היינו יחד. הדייט האמיתי התרחש בקופה. זמן ההמתנה הארוך הוא שאפשר לנו להתקרב, לדבר, לצחוק, לשחק את המשחק הקבוע שלנו על כמה יצא החשבון הסופי,אולי בקופה ליד התור יותר קצר ותראה את האיש ההוא שם אוכל כמו חזיר מהבאגט, והילד ההוא שמסתובב בודד, גם כשהגיע תורנו לשלם, פה כבר לא היינו מפוצלים במטלה שהפכנו לדייט, צמודים אחד לשני, מעבירים את המוצרים לשקיות, החצי משלם ואני אחריו בודקת את החשבון.
 
זהו דייט אקטיבי, לא כל זמן משותף צריך להסתיים בסרט קולנוע עם פופקורן ענק, גם לא בהליכה על הים, אפשר לצאת לבלות ביחד גם בסופר, מומלץ ביום חמישי, אז כשהתור ארוך במיוחד ולנו יש יותר זמן ביחד. רק זהירות, זהו דייט לא זול, כדאי להיות קשובים לרשימת הקניות שגם היא תהיה מאוזנת, רק במה שצריך ובלי חריגות, הדייט הזה אולי יתן לכם זמן ביחד אך גם עלול לעלות לכם ביוקר.
 
והתכנית של ה14 שבועות? עוזרת מאוד לפתוח את העיניים ולהעריך את מה שיש לנו בידיים. זמן הוא נכס כזה שרוצים לנצל עד תום, גם את חופשת הלידה אפשר לנצל ולהפוך לחוויה טובה, הכל טמון בסוד של שיתוף הפעולה.

 
מה דעתך על האלכימאית יוצאת לדייט בסופר ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה
מאת menachem ב 25/12/2014 09:14 ( הפרופיל שלי ) שאפו! מאמר שני שלך שאני קורא, והוא (כמו הראשון) כתוב בטוב טעם, בשפה קולחת ומעניינת, אהבתי מאוד!תגובה לתגובה

ידוע כ14 שבועות,זמן זוגי, הורות מול זוגיות,ערוץ 10