הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
מנקה_לבית

הצדדים השונים בהעסקת עוזרת בית דרך חברת השמה


בעלי דירות רבים המחפשים עוזרת בית נוטים לפנות לחברות השמה בכדי שזו תאתר עבורם את העובדת המקצועית והטובה ביותר. מלבד חברות השמה נהוג לחפש עוזרת בית גם באמצעות לוחות מודעות או פרסום באתרי אינטרנט ייעודיים. שיטה נםוצה נוספת היא תשאול חברים, שכנים וקרובי משפחה הנעזרים אף הם בשירות זה ומרוצים ממנו. לכל אחת משיטות החיפוש יש יתרונות וחסרונות. במאמר זה נדון בחסרונות וביתרונות של העסקת עוזרת בית באמצעות חברת השמה. מהי השיטה הטובה ביותר? שפטו בעצמכם.
עולה עולה לנו
האם העסקת עוזרת בית דרך חברת השמה עולה למעסיק פחות או יותר מאשר העסקת עוזרת בית באופן עצמאי? תלוי את מי שואלים. במבט ראשוני נראה כי העסקת עוזרת בית דרך חברת כוח אדם עולה יותר מאשר גובה השכר השעתי לעוזרת בית המקבלת תשלום באופן עצמאי. נתון זה נובע מכך שחברת ההשמה לוקחת על עצמה לדאוג לכלל התנאים הסוצייאלים של עוזרת הבית, והיא מגלמת זאת בגובה השכר.
 
מצד שני, כאשר המעסיק בוחר לשלם לעוזרת הבית באופן ישיר, עליו לדאוג גם להוצאות שוטפות נוספות כגון נסיעות, דמי ביטוח לאומי, ימי מחלה וחופשה, פנסיה, דמי הבראה, פיצויי פיטורין וכיוצא בזה. במילים אחרות, העסקת עוזרת בית דרך חברת השמה יקרה יותר מאשר העסקת עוזרת בית באופן עצמאי, אך יחד עם זאת, כאב הראש הנלווה לתהליך העסקה עצמאי, לרוב שווה את המחיר.
 
הרווח כולו שלהן?
היכן עוזרות בית מרוויחות יותר, בעבודה דרך חברת השמה או באופן עצמאי? גם כאן הדעה אינה חד משמעית שכן ברוב המקרים, עוזרת בית תרוויח יותר אם תעבוד כיישות עצמאית, אך היא עלולה לקבל פחות פניות עבודה, וכך, להשתכר באופן גלובאלי פחות מאשר הייתה משתכרת דרך חברת השמה. כמו כן, מעסיקים רבים אינם מקפידים על זכויותיה של עוזרת הבית כולל מתן תלוש שכר, תשלום דמי ביטוח וכד', וכך, כיוון שהן אינם מבוטחות במקרים כמו תאונה, לידה ויציאה לפנסיה, הן עלולות להיפגע בטווח הרחוק.
 
העסקת עוזרת בית דרך חברת השמה- ללכת על בטוח
לא מרוצים מהתפקוד של עוזרת הבית? זקוקים ליותר או פחות שעות עבודה? מחפשים עוזרת בית בעלת מאפיינים ספציפיים? חברת ההשמה היא הכתובת הטובה ביותר לכך. העסקת עוזרת בית דרך חברת השמה מבטיחה שקט נפשי שכן היא מפנה לעבודה אך ורק בעלות מקצוע, ידע וניסיון בתחום. כמו כן, בכל מקרה של אי שביעות רצון ניתן לפנות אל חברת ההשמה ולבקש להחליף את העובדת. תחושת ביטחון זו הינה גם של עוזרת הבית היודעת שיש לה כתובת לפנות אליה במקרה של חוסר התאמה מול המעסיק.
 


מה דעתך על הצדדים השונים בהעסקת עוזרת בית דרך חברת השמה ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

ידוע כעוזרת בית,עוזרות בית,עוזרת-בית,עוזרות-בית,מנקה לבית,מנקה-לבית