הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
עוזרות_בית

איך לבחור עוזרת בית?


בחירת עוזרת בית עלולה להיות משימה מלחיצה. הרי לכל בעל בית יש שאיפות שונות לגבי נקיון הבית, וכל אדם מאמין כי הוא מנקה באופן הטוב ביותר וכי קשה למצוא מי שינקה היטב כמוהו. בכל זאת, רבים מחפשים אחר עוזרת הבית הטובה ביותר כיוון שאין הם אוהבים לנקות, הבית גדול מדי עבורם או שאין הם מספיקים לנצל את הזמן שנותר להם להיות עם המשפחה וליהנות מתחביביהם השונים. איך בוחרים עוזרת בית שתבטיח שקט נפשי מירבי? על כך במאמר זה.
אין כמו המלצה טובה
כשבוחרים עוזרת בית, מומלץ לקבל חוות דעת ממעסיקים אחרים בביתם היא עובדת. העסקת עוזרת בית אשר מסייעת לשכנים וקרובי משפחה הממליצים עליה, עדיפה יותר מאשר איתור של עובדת אקראית. לפני שעוזרת הבית מתחילה בעבודתה, חשוב לשאול את המעסיקים הקודמים מספר שאלות, כגון:
-          במשך כמה זמן עוזרת הבית עבדה בשבילך?
-          האם היית מרוצה מעבודתה? ממה במיוחד?
-          מדוע הפסקת להעסיק אותה או האם היא עדיין מועסקת אצלך?
-          מהו השכר השעתי עליו סיכמתם?
 
לפני שמתחילים, מתאמים ציפיות
פעמים רבות, חוסר שביעות הרצון מעוזרת הבית נובע מכך שלבעלת הבית יש דרישות וגחמות מסוימות אשר אינן תמיד מבוצעות על ידי עוזרת הבית מחוסר ידע או חוסר תשומת לב, לכן, לפני שמתחילים בעבודה ומעסיקים עוזרת בית, חשוב לבקש הצעת מחיר ולברר מספר פרטים ראשוניים: האם חומרי הניקוי מסופקים על ידי עוזרת הבית או על ידי בעלי הדירה? מהו היקף השירות הניתן על ידי עוזרת הבית? האם הניקיון כולל, למשל, חלונות? גיהוץ? כביסה? שטיפת כלים? אם לא, מהי העלות הנוספת עבור שירותים אלו במידה והם רצויים.
 
עוזרת בית טובה= כימיה
בשיחה הראשונית חשוב לחוש האם ישנה תקשורת טובה עם עוזרת הבית. האם עוזרת בית זו מקרינה אמינות? האם היא נוטה לפטפוט יתר? האם היא מבינה עניין, מגדילה ראש? האם היא מוכנה לקבל ביקורת? האם היא מרגישה בנוח מול בעלת הבית?
 
כמו כן, כדאי לברר מהי הזמינות של אותה עוזרת בית? האם היא עובדת במספר מקומות בו זמנית? האם היא פנויה במקרי חירום כמו חגים או אירוע משפחתי מתקרב? מהו משך הזמן בו היא מעריכה כי תסיים את עבודתה? האם נדרשים לה יום אחד או יותר?
 
בכל מקרה, מומלץ להעסיק עוזרת בית למשך תקופת ניסיון של שלושה שבועות עד חודש ולבחון האם במהלך תקופה זו העובדת עומדת בהבטחותיה וכי בעלי הבית חשים שביעות רצון מעבודתה.


מה דעתך על איך לבחור עוזרת בית? ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה

ידוע כעוזרת בית,עוזרות בית,עוזרת-בית,עוזרות-בית,מנקה לבית,מנקה-לבית