הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
אשה_ומהות

אשה ומהות


הגיגים בעניינים נשיים
כל כך הרבה דברים נאמרו לפאר את כוחן של הנשים..
"אשה בונה אשה הורסת"
מאחורי כל גבר מצליח עומדת אשה"
אפילו הבדיחה הידועה שהגבר נולד ראשון והאשה שניה כי לפני כל יצירת פאר צריך טיוטה.."
ואם תציצו בקבוצות הפייסבוק תראו שהן גדושות בקבוצות של נשים
נשים, אמהות, רווקות, נשואות, גרושות, אלמנות, מעצבות, אומניות, מבשלות, קונות, מתלבשות, עובדות, שוקעות משקיעות ועוד ועוד.. 
וההודעות האלו בוואצפ על כמה אשה היא חזקה וכמה היא חכמה כמה גבר צריך להעריך אותה ולהשקיע בה
והרבנים והרבניות שתמיד מזכירים כמה חשוב לכבד את האשה כמה היא רגישה כמה היא הגיעה לעולם רק כדי לעזור לגבר לעשות את המוטל עליו והיא מעצמה בריאה יותר שלימה ויותר קרובה לשם ולכן שעשני כרצונו..

אוקיי אז מה אני חושבת..
שהכל נכון. באמת. אני חושבת בשיא האובייקטיביות שאשה זה יצור נעלה.
אני לא חושבת שהן (אנחנו) מושלמות, ממש לא! אבל לאשה יש כוח סיבולת אדיר
היא בעצמה לא מודעת ליכולת שלה עד שהיא נקלעת למצבים במרוץ החיים שבהם זה נחשף
עכשיו עזבו רגע בצד מה אני חושבת על גברים (שכמובן גם להם יש מעלות רבות וגם קצת חסרונות :))
אני רוצה רגע להבין. אם כל זה נכון. וממילא זו הציפיה מכל אשה. להיות תמיד חזקה. לשאת בעול הבית המשפחה הפרנסה הרוחניות והגשמיות שלה ושל בעלה. ואם נגזים גם להיות חולה זה ממש מותרות עבורה..
אז מה זה אומר?
שלעולם לא אוכל להראות חולשה?
תמיד אצטרך להיות היסודות שעליו אחרים נשענים?
אני זוכרת שקראתי פעם באיזה ספר של איזה רב על אשה שמחה.. שאת השמחה שלה תשאב מאלוקים.. זה נחמד סך הכל.. וגם נעים.. לחשוב שיש לנו קשר כזה ישיר.. זה זכור לי כל כך.. אבל עם כל הכבוד לזה לפעמים אני שבורה ועצובה.. ואז מרגישה כל כך חלשה. ו - וואלה לא מצליחה לשאוב ממנו טיפה.. אבל אין ברירה צריך לקום להמשיך לעשות כי אני אשה.. אין מצב להתחפר מתחת לשמיכה עד הודעה חדשה.. אפשר שעה או יום אבל לא יותר מזה כי כמובן שיש לנו אחריות כבירה.. בעצם תנו נושא אחד שלא מוטל עלינו לעשות/לנהל/להתערב וכו..

אז מה הפואנטה?
סתם.. אין שום פואנטה. פשוט זה מעצבן אותי לפעמים.. שמצד אחד להיות תמיד מתוקתקת שמחה עובדת ומנהלת ועוד ועוד וכולם מוחאים כפיים וכמה גאווה וכמובן שמצד שני זה משמח שיש בנו יכולת לעמוד בכל זה..
אבל האמת שלפעמים אני פשוט לא רוצה. לא כי אני לא יכולה.. לא כי אני לא ראויה.. פשוט לא רוצה. לא רוצה לעשות כלום. ככה. בא לי להיות כמו ילדה קטנה. לשבת לרבוץ ולשכוח מהכל. לישון כשעייפה ולאכול.. כן גם את זה אני לא תמיד מספיקה.. פשוט לא רוצה את הפירגונים וההילולים.. זה טכניקה ישנה שגם אני משתמשת בה להניע אחרים.. לא רוצה להיות מודל הערצה.. רק רוצה לעשות  מ ה   ש א נ י   ר ו צ ה !!!!!!!!

כמובן זה לא אישור להפסיק לפרגן.. רק קבלו אותי כמו שאני.. עם היתרונות והחסרונות.. תאהבו אותי כמו שאני כי אני רק בתאדם.. ותפסיקו לתת לי משימות :)
טוב יש לי עוד מה לומר בנושא אבל נראה לי שכבר אדחה את זה לפעם הבאה. 


 


מה דעתך על אשה ומהות ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה