הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
לימודי-כלכלה

לימודי כלכלה לאנשי עסקים


מדעי הכלכלה הם תחום מחקר העוסק, במובן הרחב, ביחסים בין גורמים שונים בתוך חברה אנושית ובדרכים שלה להשיג אמצעים חומריים

לימודי כלכלה - מה היא תוכנית הלימודים ?

מדעי הכלכלה הם תחום מחקר העוסק, במובן הרחב, ביחסים בין גורמים שונים בתוך חברה אנושית ובדרכים שלה להשיג אמצעים חומריים. עדיין לא קיימת הגדרה, המניחה את דעת כל החוקרים, אשר מסבירה בבירור את תחום המחקר הכלכלי. קיימות הגדרות שונות לתיאור מערכות פיננסיות נבדלות זו מזו. אחת ההגדרות המקובלות במסגרת לימודי כלכלה היא שמחקר כלכלי משתמש במודלים מתמטיים לגלות האם קיימת חוקיות במערכות כלכליות שונות.

מדעי הכלכלה יעסקו למשל בחלוקת המשאבים החומריים בין אנשי החברה, ובאופן תהליכי הייצור, המסחר וההפצה של מוצרים בשוק. לימודי הכלכלה עומדים בבסיסם של פיתוח מודלים כלכליים. מודלים מפותחים יעזרו לכלכלנים לנתח את הדרכים בהן החברה נוטה לנהל סחר חליפין בין אנשיה. מודל כלכלי יכול לבחון משאבים טבעיים של מדינה, ביחס לאפשרויות הפיתוח הכלכליות בגבולותיה.

ההתמקצעות בשוק המסחרי והכלכלי דורשת מיומנות וידע של תיאוריות וכלים להערכה של שווקים פיננסיים. על מנת להשתלב במשק הכלכלי הפרטי או הציבורי, מומלץ לרכוש השכלה של תואר ראשון בכלכלה לכל הפחות. בוגר תואר ראשון של לימודי כלכלה יכול להשתלב בשוק הפיננסי בארץ או בחו"ל, במסגרת חברות או כעצמאי.

לימודי הכלכלה אינם לימודים פשוטים. בחינה של פעילויות כלכליות כורכת תיאוריות מתמטיות בתיאוריות חברתיות, על מנת לקבל תמונה כוללת של היחסים הכלכליים בחברה. הלימודים דורשים לכן ידע ברמה גבוהה בתחומי המתמטיקה ומדעי החברה.

מסלולי לימוד וקורסים

מכללות ואוניברסיטאות בארץ מציעות לימודי כלכלה לתואר ראשון במסלולים מגוונים. מסלולי לימוד מבוקשים הם תואר ראשון בכלכלה המשולב בלימודי מנהל עסקים או לימודי כלכלה ומדעי המדינה. שילוב מומלץ לשוק העבודה הוא תואר ראשון בכלכלה ומדעי המחשב. אפשר גם לשלב לימודי כלכלה עם תחומים קרובים יותר, כמו ניהול או חשבונאות.

הקורסים במסגרת לימודי כלכלה משלבים בין התחום הכלכלי לבין תחום מדעי החברה. קורסים בנושאים כלכליים נחלקים לשני תחומי מחקר ראשיים: מיקרו כלכלה ומאקרו כלכלה. מיקרו כלכלה מתרכזת במחקר שווקים הבודדים, ומאקרו כלכלה עוסקת במחקר השוק הכלכלי הרחב. קורסים בשני תחומים ראשיים אלה כרוכים בנושאי מתמטיקה כמו   אלגברה, הסתברות וסטטיסטיקה.

קורסים מתחום מדעי החברה במסגרת לימודי כלכלה יכולים להיות בנושאים כמו פוליטיקה, מבנה התפתחות החברה האנושית ומוסדות חברתיים.

לימודי כלכלה מקנים לסטודנט יכולת לבחון את מרכיביה של החברה האנושית, והשפעותיה על השטח הכלכלי. בוגרי תואר ראשון בכלכלה רוכשים כלים באמצעותם ניתן לנתח בעיות ונושאים כלכליים ברמה של מדינה או ארגון.

לימודי הכלכלה , לפיכך, נערכים במסגרת פקולטות למדעי החברה, ולא בפקולטות למנהל עסקים או מתמטיקה.

לפי דרישות שוק העבודה, מומלץ להמשיך ללמוד לתואר שני או דוקטורט, בעיקר בתחומים כמו מנהל עסקים ומשפטים.

מטרת לימודי כלכלה היא לרכוש ידע תיאורטי בתחום, ולהבין בעיות כלכליות. במסגרת לימודי כלכלה רוכשים מיומנות ברמה התיאורטית וברמה המעשית של המשק הכלכלי.

בשלבים מתקדמים של הלימודים, בוחר הסטודנט תחום אחד או שניים להתמחות. בסיום לימודי תואר ראשון בכלכלה, הסטודנט יכול להשתלב בחברות פיננסיות בשוק הפרטי והציבורי.מה דעתך על לימודי כלכלה לאנשי עסקים ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה