הכותבים במנטליקה מרוויחים תמלוגים מהפרסומות, רוצה גם? ההרשמה בחינם!
שבועות_הריון

שבועות הריון


שבועות הריון כי לחלקכם התהליך מוכר ואולי אף מוכר מאוד, בעקבות הריון קודם או מספר הריונות קודמים
כול להיות כי לחלקכם התהליך מוכר ואולי אף מוכר מאוד, בעקבות הריון קודם או מספר הריונות קודמים, אולם, לחלקכם בשורת ההריון הינה מיוחדת ולא מוכרת שסביר שתלווה בתהיות ובתקוות רבות. בדיוק עבור אלו מכם שעוברים את חווית ההריון לראשונה בחייהם, איגדנו במאמר זה את השינויים, הפיזיים והרגשיים אשר צפויים לכם בשבועות ההריון הקרבים.

שליש ראשון

על מנת להסביר אודות תהליך ההריון בצורה הטובה ביותר, חילקנו את המאמר בהתאם לשלישים המאפיינים את תופעות שבועות ההריון הצפויים. תחילה, ישנם 13 שבועות הריון ראשונים אשר נחשבים יחדיו לשליש הראשון של תקופת ההריון שלכם. שבועות הריון אלו, ילוו לרוב בתחושות של בחילות, הקאות, צורך מרובה בהטלת שתן, רגישות באזור השדיים ושינויים במצבי הרוח. כלל התחושות והשינויים הללו, יכול שיופיעו כולן או חלקן במהלך השליש הראשון להריון, כמו כן, יכול שלא יופיעו כלל לאורך כל 13 שבועות הריון אלה. אין כל סיבה להילחץ או לדאוג באם התסמינים מופיעים או לא מופיעים, שכן, הדבר נעשה באופן אינדיבידואלי לכל אישה ואישה.

שליש שני

עם תום 13 שבועות ההריון הראשונים, אתם נכנסים לשבוע 21 להריון  אשר נחשב לתחילתו של השליש השני. השליש השני של ההריון יימשך עד לשבוע 30 להריון וילווה בדרך כלל בהתפוגגותם של תסמיני השליש הראשון (בחילות, הקאות, שתן מרובה ועוד.) תקופה זו של השליש השני תכלול במרבית המקרים, את תחילתם של הופעות השינויים החיצוניים שגוף האישה יעבור בעקבות ההריון. באותם שבועות הריון אלה, יפעלו בגופו של התינוק כל אותן מערכות מרכזיות שיש בגופו ובמוחו, ואף יתבצעו חלוקות התאים, התפתחויות המערכות השונות בגופו ותהליכי הגדילה העיקריים שהוא יעבור במהלך ההריון.

שליש אחרון

בחלוף 27 שבועות הריון, תחל תקופת השבועות האחרונים הנקראת גם – השליש האחרון של ההריון. שליש הריון אחרון זה, ילווה בעיקר בעליה משמעותית במשקלך ובמשקל תינוקך, ובהתכווצויות כאלה ואחרות שהאישה תחווה. אותן התכווצויות, נובעות בעיקר מהמשקל הנוסף ומהלחץ שמופעל על הורידים, והדרך להפחיתן ולטפל בהן הינה בעזרת הליכות קצרות או מתיחות שממריצות את מחזור הדם וזרימתו. בשלב זה, של שבועות ההריון אחרונים, חשוב מאוד להקפיד על תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית מתונה, לא לחשוש מעליה במשקל (שנובעת בעיקר כתוצאה מגדילתו של עוברך וממשקלה של השלייה) ולהתכונן ללידה הקרבה ולתינוק החמוד.


מה דעתך על שבועות הריון ?
תגובתך:
כתובת אתר: //:HTTP
שם: אימייל : קבלת תגובות לאימייל
פרסום תגובה